Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Lipták nominoval na Čiernu Horu

Nominácia hádzanárov Slovenska na dvojzápas kvalifikácie ME 2018 proti Čiernej Hore
07.04.2017, Autor, Foto: SITA

Už len necelý mesiac delí hádzanárov Slovenska od dvojzápasu s výberom Čiernej Hory v rámci II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2018 v Chorvátsku. Hlavný kouč mužov SR Martin Lipták oznámil v piatok 18-člennú nomináciu a menoslov 10 náhradníkov. V kádri je 13 legionárov a 5 hráči pôsobiaci v najvyššej domácej súťaži. Najpočetnejšie zastúpenie majú vďaka trom hráčom majstrovský Tatran Prešov (L. Urban, Rábek, D. Krok) a maďarský Eger (Štochl, Petro, Antl). Po roku sa v národnom tíme znovu objaví skúsený Martin Straňovský z bundesligového Erlangenu. Najvyššia nemecká súťaž "dodala" aj debutanta Dominika Kalafuta z Hannoveru-Burgdorf.


Slováci majú zraz plánovaný na nedeľu 30. apríla do polnoci v hlohovskom hoteli Jeleň. O tri dni neskôr (3. 5.) nastúpia od 18.30 h v Sporta aréne v Hlohovci proti Čiernohorcom, s ktorými odohrajú odvetu v sobotu 6. mája od 20.00 h v Bijelom Poli. Reprezentanti SR figurujú v 6. kvalifikačnej skupine na 3. mieste tabuľky so ziskom 1 bodu a lepším skóre pred svojimi najbližšími protivníkmi z Balkánu.


Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na kvalifikáciu ME 2018 proti Čiernej Hore (3. 5. o 18.30 h v Hlohovci, 6. 5. o 20.00 h v Bijelom Poli):

brankári: Richard Štochl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Teodor Paul (Balmazújvárosi KK/Maď.), Marián Žernovič (HKM Šaľa)

pivoti: Dominik Kalafut (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Martin Slaninka (TSG Ludwigshafen-Friesenheim/Nem.), Martin Mazák (CYEB-Budakalász FKC/Maď.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Peter Dudáš (HKM Šaľa) 

krídla: Martin Straňovský (HC Erlangen/Nem.), Tomáš Urban (ThSV Eisenach/Nem.), Miroslav Volentics (TuS Ferndorf/Nem.), Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.)

spojky: Patrik Hruščák (HC Elbflorenz Drážďany/Nem.), Ľubomír Ďuriš (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Lukáš Urban, Oliver Rábek, Dominik Krok (všetci Tatran Prešov)


Náhradníci:

branár: Michal Shejbal (TSV St. Otmar St. Gallen/Švaj.)

pivot: Tomáš Adamčík (HK Agro Topoľčany)

krídla: Ľuboš Šárpataky (Tatran Prešov), Martin Briatka (HC Sporta Hlohovec), Dávid Michalka (HK Agro Topoľčany), 

spojky: Matej Mikita (obaja B.Braun Gyöngyös/Maď.), Michal Holdoš (CYEB-Budakalász FKC/Maď.), Vladimír Guzy (HKM Šaľa), Marek Hlinka, Branislav Cigáň (obaja HK Agro Topoľčany)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner