Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Úspech MŠK Dunajská Streda na turnaji v maďarskom Györi

Zlato a bronz dunajskostredkých hádzanárok na mládežníckom turnaji v Györi
19.04.2017, Autor, Foto: MŠK Dunajská Streda, Facebook Audi ETO Balázs Kupa Győr

V dňoch 8. až 12. Apríla 2017 sa uskutočnil v Győri Medzinárodný turnaj XXXII. Balázs Kupa – ktorý sa od roku 2016 nazýva Audi ETO Balázs Kupa Györ. Na podujatí sa zúčastnilo spolu 100 domácich a zahraničných družstiev, približne 1500 mládežníckych hráčov.

Aj náš klub MŠK Dunajská Streda sa zúčastnil na turnaji vo viacerých vekových kategóriách.

Dievčatá (ročník narodenia 2005) turnaj vyhrali. V tejto kategórií súperilo 16 družstiev. Dievčatá sebavedome vyhrali zápasy v skupine a poľahky sa dostali až do finále. Vo finále hrali proti  družstvu Ikervár-ETO, ETO tím bol fyzicky zdatnejší, ale naše dievčatá nakoniec vďaka ich rýchlosti a obrane po tesnom boji vyhrali zápas o jeden gól. Tento ročník narodenia získal 2. miesto na turnaji už v roku 2014 a v roku 2015 3. miesto. Až v roku 2017 sa mohli hádzanárky z Dunajskej Stredy postaviť na najvyšší stupeň a prevziať si zlatú medailu a tričko s nápisom „VÍŤAZ".

Horný rad zľava: Takácsová Beata, Kázmér Emese, Takácsová Eliška, Dórák Amina Annamária, Németh Réka, Mészáros Anna, Szelle Lilianna, Sidó Linda, Brunczviková Tünde (trénerka)

Stredný rad zľava : Újová Flóra Silvia, Németh Lilla, Kohút Réka, Gányovicsová Miriam, Alföldy Anna Rebeka, 

Spodný rad zľava: Puhová Katarína és Melicher Kinga
Dievčatá (ročník 2007) získali bronzovú medailu zo 17 družstiev. Prehrali len jeden zápas proti družstvu Szombathely, ktoré nakoniec vyhralo celý turnaj. 

Na fotke zľava: Straková Mária (trénerka), Gányi Orsolya, Csánó Evelin, Bozsek Brigitta, Pónya Réka Zoé, Gyurcsík Dorka, Vígh Krístína, Soós Eszter.
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner