Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V semifinále obhajca proti Topoľčanom a súboj dvojice pohárových zástupcov

V sobotu prvé zápasy semifinále play-off extraligy hádzanárov 2016/2017
20.04.2017, Autor: SITA

Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov 2016/2017 vstúpi počas víkendu do vyraďovacej fázy, do ktorej sa zapojí už len najlepšie kvarteto z dlhodobej časti. Do play-off sa prebojovali tímy, s ktorými sa aj počítalo ako s uchádzačmi o prvú štvorku, prvýkrát od sezóny 2010/2011 (vtedy bol piaty) však chýba medzi nimi úradujúci vicemajster HC Sporta Hlohovec, ktorý skončil tentoraz šiesty. Takisto ako vlani sa bude hrať obvyklým formátom, v semifinále sa stretnú družstvá podľa umiestnenia v dlhodobej časti (1. - 4. a 2. - 3.). V sobotu 22. 4. sú od 18.00 h na programe oba prvé duely semifinále play-off: Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany a HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica.

Základná a nadstavbová časť určila najlepšie kvarteto, ktoré bude môcť bojovať o medailové pozície. V porovnaní s vlaňajškom sa v zložení semifinalistov udiala jediná zmena. Namiesto už spomenutých Hlohovčanov sa do prvej štvorky vrátili Považania, tretí v dlhodobej časti.

Hlavným favoritom je tradične ako v ostatných rokoch Tatran Prešov, ktorý si napriek obvykle nabitému programu a aj početnej maródke v kádri počas ročníka s prehľadom udržal líderskú pozíciu a do play-off vstupuje z najvýhodnejšej pozície. Z 28 extraligových duelov vyhral 26, v základnej časti remizoval v Topoľčanoch a prehral v Považskej Bystrici. Obhajcov titulu vyzvú v boji o finále Topoľčanci, ktorí ako prví dokázali v tomto extraligovom ročníku so Šarišanmi neprehrať. V druhej dvojici si zmerajú sily dvaja úspešní slovenskí zástupcovia vo Vyzývacom pohári, v ktorom Šaľania i Považania dokonca stroskotali na rovnakom protivníkovi.

Semifinálové série sa takisto ako potom finále i o 3. miesto hrajú na tri víťazstvá, družstvá si striedajú výhodu domáceho prostredia po každom stretnutí (prvé, tretie a prípadne piate u lepšie umiestneného po nadstavbe). Nový majster SR bude známy najneskôr 31. mája 2017.


Tatran Prešov (1.) - HK Agro Topoľčany (4.), bilancia v sezóne (extraliga a Slovenský pohár): 5 - 1 - 0

Miloslav Chmeliar (majiteľ Tatrana Prešov, zdroj: korzar.sme.sk):

"Nadstavbovú časť extraligy mužstvo zvládlo excelentne. Väčšinu zápasov v tejto časti vyhralo výraznými, aj dvojcifernými gólovými rozdielmi. Naše ostatné vystúpenia hodnotím pozitívne a budem rád, ak v nastúpenom trende vydržíme aj play-off. Faktom zostáva, že doma sme zdolali Topoľčany o dvadsaťdva gólov. Zápasy play-off môžu byť však iné. Topoľčany u nás prvé štvrťhodiny oboch polčasov odohrali s nami vyrovnane. Na druhej strane však súdny fanúšik hádzanej iste uzná, na koho strane je väčšia kvalita. Nepreceňujem ani nepodceňujem, ale Tatran určite má na to, aby v semifinálovej sérii cez Topoľčany postúpil."

Pavel Farář (tréner HK Agro Topoľčany): "V prvom rade chcem zdôrazniť, že my sme si splnili cieľ, ktorý sme si dali pred sezónou, a to dostať sa do bojov o medailové umiestnenie. V tomto ročníku to bolo dosť náročné, keďže prvá šestka bola vyrovnaná. Tento hlavný zámer nám vyšiel. V momente, keď sa však niečo podarí splniť, tak nechcete zostať len pri tom, ale túžite sa posunúť ďalej. My urobíme maximum, aby sme nezostali štvrtí v konečnom poradí. Pokiaľ ide o semifinálovú sériu, tak Prešov je na Slovensku fenomén. Hráči Tatrana teraz už nehrajú iné súťaže, sú oddýchnutí, koncentrujú sa len na extraligu a vidieť to aj na ich výkonoch. Favorit je jasný, my sa mu to pokúsime znepríjemniť, potrápiť ho a prekvapiť. Je to šport a zázraky sa v ňom dejú. Vieme, čo máme proti Prešovu hrať. Keď nám to takpovediac sadne, tak kožu lacno určite nepredáme. S výnimkou posledného vzájomného duelu boli ostatné vyrovnané. Musíme sa vyvarovať každej zbytočnej chyby. Nemôžeme si ich dovoliť, lebo Tatran tvrdo potrestá každé zaváhanie súpera. Chýbať nám bude dlhodobo zranený Ivanicja."


HKM Šaľa (2.) - MŠK Považská Bystrica (3.), bilancia v sezóne: 3 - 1 - 2

Ján Kolesár (tréner HKM Šaľa): "Najskôr bolo našou ambíciou dostať sa do prvej šestky, potom sme sa chceli prebojovať do play-off. Oba ciele sme splnili. Teraz sa však začína nová súťaž. Play-off bude zaujímavé a zároveň náročné. Celú sezónu sme však robili na tom, aby sme sa tam dostali, preto by sme radi postúpili ďalej. Uvidíme, ako to dopadne. Nemyslím si, že je výrazný rozdiel medzi tímami s výnimkou Prešova. Dôležitú úlohu zohrá momentálna forma a rozhodovať môže aj domáce prostredie. My sme si súpera v semifinále nevyberali, nekalkulovali sme, či by nám viac vyhovovala Považská Bystrica alebo Topoľčany. Rozhodne sa na ihrisku. V našom poslednom stretnutí s Považanmi neboli tímy v kompletnom zložení, na oboch stranách si zahrali všetci. My sme túto generálku chceli vyhrať, čo sa nám podarilo, ale teraz sa urobila za tým hrubá čiara. Na rad prichádza vyraďovacia časť, v ktorej by sme radi uspeli."

Václav Straka (tréner MŠK Považská Bystrica): "My sme s doterajším priebehom sezóny a umiestnením po dlhodobej časti spokojní. Teraz prichádza čerešnička v podobe play-off, v ktorom si chceme siahnuť na niektorý z cenných kovov. Urobíme všetko pre dosiahnutie medailového úspechu. V semifinále nás čaká Šaľa, ktorá má výhodu domáceho prostredia. Je to kvalitný a skúsený súper, disponuje širšou lavičkou ako my. Odohrali sme viacero stretnutí, v ktorých sme sa presvedčili, že šalianske družstvo je hrateľný protivník. Ideme sa pobiť o postup do finále. Je už záver sezóny, rozhodovať bude aj zdravotný stav, lepšie načasovanie formy. Nepôjde o krásnu hádzanú, ale skôr boj. Zavážiť môžu aj maličkosti. V play-off je jedno, či vyhráte o gól alebo desať, počítajú sa víťazstvá.  Náš vzájomný súboj zo záveru nadstavby by som nebral za bernú mincu. Niektorí chlapci nie sú stopercentne fit, ale v sobotu by mali byť pripravení nastúpiť."


Program semifinále play-off extraligy hádzanárov 2016/2017 (hrá sa na tri víťazstvá):

1. zápasy:

sobota 22. 4.: 18.00 h Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany, HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica

2. zápasy:

streda 26. 4.: HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov, MŠK Považská Bystrica - HKM Šaľa

3. zápasy:

29. - 30. 4.: Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany, HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica

prípadné 4. zápasy:

streda 10. 5.: HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov, MŠK Považská Bystrica - HKM Šaľa

prípadné 5. zápasy:

13. - 14. 5.: Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany, HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica


Ďalšie termíny play-off:

Finále a zápasy o 3. miesto

1. stretnutia 17. 5. 2017

2. stretnutia 20. - 21.5.

3. stretnutia 24. 5.

prípadné 4. stretnutia 27. - 28. 5.

prípadné 5. stretnutia 31. 5.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner