Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Barcelona opäť španielskym majstrom, už 117 zápasov bez prehry

Hádzanári FC Barcelona so 7. titulom v sérii a 24. celkovo
21.04.2017, Autor: SITA, Foto: sport.es

Hádzanári FC Barcelona Lassa si podľa očakávania už v predstihu zaistili obhajobu majstrovskej koruny v najvyššej španielskej súťaži. Utorkové hladké víťazstvo v predohrávke 26. kola nad tímom Bidasoa Irun 39:25 (24:12) im definitívne zaistilo v poradí siedmy titul v sérii. Päť kôl pred koncom Ligy Asobal majú náskok 11 bodov pred najbližším prenasledovateľom, ktorým je Ademar León. Katalánci, ktorí sú teraz už celkovo 24-násobní šampióni, sú vďaka tomu už osamotenými rekordérmi v počte zisku trofejí bez prerušenia. Dominancia rivalov z Granollersu, ktorí získali v období 1956 - 1961 šesť titulov za sebou, bola o rok kratšia. Barca je suverénne najúspešnejším klubom na domácej ligovej scéne, BM Granollers je "len" 13-násobným majstrom a Atlético Madrid má 11 prvenstiev.

Barcelončania ťahajú víťaznú šnúru už 117 ligových zápasov, bez straty bodu sú vyše 1400 dní. Naposledy našli na domácej ligovej scéne premožiteľa 18. mája 2013, keď nestačili na Naturhouse La Rioja, ktorému podľahli 31:33. "Sme profesionáli, hráme za Barcelonu, preto nie je pre nás ťažké udržať si koncentráciu a mať motiváciu. Len my a ľudia okolo nás vedia, ako pre tento titul každý deň tvrdo pracujeme," uviedol kapitán Víctor Tomás pre športový denník Marca.

Zverenci trénera Xaviho Pascuala oslávili najčerstvejší titul v Palau Blaugrana pred svojimi fanúšikmi. Teraz sa už môžu sústrediť na Ligu majstrov, v ktorej si v sobotu zmerajú sily v prvom štvrťfinále s nemeckým gigantom THW Kiel.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner