Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V semifinále národného play-off v SR opäť rovnaké kvarteto, na titul ten istý favorit

Na Slovensku i v ČR sa v sobotu začne vyraďovacia časť národného play-off hádzanárok
26.04.2017, Autor: SITA,Foto: WHIL

Po dlhodobej 26-kolovej časti 15. ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) prichádza na rad vyraďovacia fáza, do ktorej sa prebojovali najlepšie kvartetá tímov v oboch krajinách. Tie budú pokračovať v národných play-off. V SR i ČR sa boje o titul začnú v závere tohto týždňa.


Na Slovensku postúpila do semifinále 2016/2017 rovnaká štvorica ako v predchádzajúcich dvoch ročníkoch: Iuventa Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa, Bemaco Prešov a HK Slávia Partizánske. V Česku si DHK Baník Most, DHC Slavia Praha a DHC Sokol Poruba zopakovali lanskú účasť v elitnej štvorke, DHK Zora Olomouc sa do nej vrátil po ročnej pauze, keď vystriedal HC Zlín.


V sobotu a nedeľu (29. a 30. 4.) sú na programe úvodné zápasy semifinále. V "slovenskej" vyraďovacej časti si zmerajú sily Iuventa Michalovce s HK Slávia Partizánske a HK Slovan Duslo Šaľa s Bemacom Prešov. V porovnaní s dvoma minulými sezónami si Šalianky a Michalovčanky vymenili svojich súperov. Nezmenená zostáva výhoda domáceho prostredia na začiatku sérií pre Duslo a Iuventu.


Na pozícii hlavného favorita sa nič nezmenilo. Takisto ako v predchádzajúcich rokoch je ním Iuventa Michalovce, ktorá obhajuje minuloročný titul a znova má šancu dosiahnuť víťazný hetrik v tejto sezóne. Zverenky trénera Františka Urbana sa v nej tešili z trofejí v Slovenskom pohári a nedávno aj vo WHIL, v ktorej nenašli ani v jednom z 24 vystúpení premožiteľa. Zemplínčanky sa štvrtýkrát za sebou pokúsia uspieť na všetkých troch domácich frontoch. Iuventa sa v semifinále stretne s Partizánskym, nad ktorým pred dvoma týždňami vyhrala 38:23, čím zavŕšila svoj interligový triumf bez prehry. "Pred nami je tretí cieľ, ktorým je zisk majstrovského titulu. Už dva týždne sa pripravujeme na semifinále, aj keď sme najskôr ešte nevedeli, kto bude naším súperom. Mne osobne to bolo jedno, napokon to vyšlo na Partizánske. Musíme si dať pozor na Geričovú a najlepšiu kanonierku WHIL Michnovú, od ktorých hrozí najväčšie nebezpečenstvo," citoval klubový web kapitánku Iuventy Patríciu Wollingerovú.


Najväčším konkurentom Zemplíčaniek by mali byť hráčky HK Slovan Duslo Šaľa, ktoré si vo WHIL vybojovali bronz a v jarnej časti sezóny sa dostali do výbornej formy. Jedinú prehru v tomto kalendárnom roku utrpeli od suverénnych Michalovčaniek. Cestu za postupom do finále sa Šali pokúsi skomplikovať Bemaco Prešov, ktoré zažíva jednu zo svojich najlepších sezón. Vo WHIL obsadili Šarišanky 7. miesto a v Slovenskom pohári boli zdolanými finalistkami. V aktuálnej sezóne ťahali v doterajších súbojoch so Šaľou dvakrát za kratší koniec - vonku o päť (21:26) a raz o tri góly (28:31). "S Duslom sme v základnej časti interligy zohrali celkom vyrovnané partie, hoci sme ani raz nevyhrali. Dúfam len, že dobrá forma nášmu družstvu vydrží a favorizovanú Šaľu znovu potrápime,“ uviedol kouč Bemaca Dušan Daniš.


V Česku ide z najvýhodnejšej pozície do play-off úradujúci šampión DHK Baník Most so slovenským koučom Petrom Dávidom. Jeho súperom bude DHK Zora Olomouc, ktorý si účasť medzi štvoricu semifinalistov zaistil v závere dlhodobej časti. Zaujímavú konfrontáciu sľubujú duely medzi aktuálnym vicemajstrom DHC Slavia Praha a víťazom Českého pohára DHC Sokol Poruba, ktorý vedie Slovák Peter Olšavský.


Semifinále a finále sa hrá na Slovensku na tri víťazné stretnutia (prvé dve a prípadné piate u lepšie umiestneného družstva po dlhodobej časti), o 3. miesto už len na dve. V Česku sa hrá celé play-off na dve víťazstvá (doma začína horšie umiestnený tím).


V ČR budú hrať družstvá na 5. - 7. mieste po dlhodobej časti tzv. play-out, v ktorom sa stretnú každý s každým doma - vonku. Na základe umiestnenia v dlhodobej časti získali bodovú bonifikáciu 3 - 1 - 0. Posledný tím po play-out zostúpi.


Nový slovenský majster bude známy najneskôr v stredu 31. mája 2017, český šampión v nedeľu 28. mája.


WHIL - národné play-off o majstra SR 2016/2017 - program semifinále (hrá sa na tri víťazstvá):

1. zápasy:

sobota (29. 4.): 17.30 h Iuventa Michalovce (1. spomedzi slovenských družstiev po základnej časti) - HK Slávia Partizánske (4.), 18.00 h HK Slovan Duslo Šaľa (2.) - Bemaco Prešov (3.)

2. zápasy:

nedeľa (30. 4.): 10.30 h Iuventa Michalovce (1.) - HK Slávia Partizánske (4.), 11.00 h HK Slovan Duslo Šaľa (2.) - Bemaco Prešov (3.)

3. a prípadné 4. zápasy:

6. - 8. 5.: HK Slávia Partizánske - Iuventa Michalovce, Bemaco Prešov - HK Slovan Duslo Šaľa

prípadné 5. zápasy:

13. - 14. 5.: Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske, HK Slovan Duslo Šaľa - Bemaco Prešov


Ďalšie termíny:

finále: 20. - 21. 5. 2017, 27. - 28. 5. 2017, 31. 5. 2017

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner