Iuventa a Šaľa víťazne aj v druhých zápasoch semifinále

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 33:27 (16:9), HK Slovan Duslo Šaľa - Bemaco Prešov 26:24 (16:12)
30.04.2017, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

S vedením 2:0 na zápasy v semifinálových sériách pocestujú Iuventa Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa na tretie duely semifinálových sérií národného play-off hádzanárok o titul majstra SR 2016/2017.

Iuventa po sobotňajšom víťazstve 27:20 dosiahla v nedeľňajšom meraní síl šesťgólový triumf 33:27. Jeho základ položila v I. polčase, v ktorom si utvorila rozhodujúci náskok, po zmene strán kontrolovala vývoj a udržiavala si vedenie. Hostky strelecky potiahla Laura Geričová, autorka 11 gólov.

Šalianky sa natrápili viac ako v sobotu, keď nad Bemacom Prešov vyhrali 22:16. Šarišanky v úvodnej štvrťhodine aj viedli, ale domáce si do prestávky vypracovali štvorgólový náskok. Keď Blehová v 45. min zvýšila na 23:15 pre Duslo, zdalo sa byť rozhodnuté. O sedem minút neskôr však bolo už iba 24:21. Prešovčankám minútu pred koncom zablikala nádej, keď znížili na 24:26, ale to už bola gólová bodka za zápasom. Obe série budú pokračovať počas ďalšieho víkendu v Partizánskom a Prešove.

Hádzaná - WHIL - národné play-off o majstra SR 2016/2017 - semifinále - druhé zápasy (hrá sa na tri víťazstvá) - nedeľa:

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 33:27 (16:9) - stav série 2:0

Najviac gólov: Habánková 8/3, Wollingerová, Dubovcovová a Perederijová po 5 - Geričová 11/3, Králová, Szökeová a K. Michnová po 4

Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 6 - 2, ČK: 60. Černovová (Michalovce) za tri vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 350 divákov

HK Slovan Duslo Šaľa - Bemaco Prešov 26:24 (16:12) - stav série 2:0

Najviac gólov: Klučková 6/3, Bujnochová 4, Trochtová, B. Königová a Tisajová po 3 - Demajová 9/2, Harčarufková 4, Lebedievová 3

Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Haščík a R. Sivák (obaja SR), 500 divákov