Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V dueloch s Čiernou Horou o udržanie postupového kurzu

Hádzanári Slovenska v stredu v Hlohovci proti hráčom Čiernej Hory v kvalifikácii ME 2018
02.05.2017, Autor, Foto: SITA

Šesť mesiacov trvala pauza v II. fáze hádzanárskej kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy mužov v Chorvátsku (12. - 28. januára 2018). Tento týždeň sú na programe duely 3. a 4. kola v jednotlivých kvalifikačných skupinách. Reprezentantov Slovenska s cenným bodom zo zápasu v Rusku na konte čaká dvojzápas s Čiernou Horou, ktorý výrazne napovie, ako sa budú vyvíjať postupové teórie v 6. skupine. Slováci svojho balkánskeho súpera privítajú najskôr na domácej pôde, ktorou bude v stredu 3. mája od 18.30 h palubovka Sporta arény v Hlohovci (rozhodujú Islanďania Elíasson a Pálsson).

"Čaká nás kľúčový zápas v našej kvalifikačnej skupine. Keby sme to nezvládli, ťažko by sme bodovú stratu dohnali v ďalších vystúpeniach," opäť zdôraznil význam úspešného zvládnutia stredajšej konfrontácie kormidelník SR Martin Lipták, ktorý z pôvodne nominovaného 18-členného kádra nemá k dispozícii zranených Martina Mazáka, Dominika Kalafuta a Jakuba Mikitu. Martin Straňovský vracajúci sa do reprezentácie po dlhšom čase si na zraz národného tímu, ktorý bol v nedeľu v Hlohovci, priniesol z bundesligového duelu výron členka, ale nemalo by ísť o nič vážnejšieho charakteru a stretnutie s Čiernou Horou by mal zvládnuť. Ďalšie opory sú tiež pripravené nastúpiť a zabojovať o ME.

Obaja súperi majú na konte po jednom bode. Ten zhodou okolností získali za remízy s Rusmi. Slováci dokázali uhrať nerozhodný výsledok v Moskve (31:31), Čiernohorci doma v Bare (24:24). V stredu to bude takpovediac stretnutie pravdy. "Myslím si, že je pred nami veľmi dôležitý dvojzápas. Kľúčové bude zvíťaziť v Hlohovci a u nich sa potom posnažíme tiež o čo najlepší výkon s dobrým výsledkom. Rozhodujúci duel však príde podľa mňa na rad potom v júni s Rusmi," uviedol pre Rádio Slovensko kanonier reprezentácie Oliver Rábek z Tatrana Prešov.

Odveta s výberom Čiernej Hory, s ktorým sa Slováci naposledy stretli v kvalifikácii ME 2012, keď pred vyše 8000 divákmi v Košiciach spečatili svoj postup triumfom 36:21, sa bude hrať v sobotu 6. mája od 20.00 h v Bijelom Poli. Čiernohorci pricestujú na Slovensko s kádrom, v ktorom nechýba ani ľavá spojka semifinalistu Ligy majstrov RK Vardar Skopje Vuko Borozan, najlepší strelec proti Švédom i Rusom, ktorým nastrieľal dovedna 15 gólov (5+10).

V stredu je v 6. kvalifikačnej skupine na programe aj šláger Rusko - Švédsko. "Zborná" sa v Petrohrade pokúsi obrať severanov figurujúcich bez zaváhania na čele tabuľky o prvé body. Na európsky šampionát 2018 postúpia prví dvaja z každej zo siedmich štvorčlenných skupín a aj jeden najlepší v hodnotení tímov na 3. priečkach.


Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na zápasy kvalifikácie ME 2018 proti Čiernej Hore (3. 5. o 18.30 h v Hlohovci, 6. 5. o 20.00 h v Bijelom Poli):

brankári: Richard Štochl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Teodor Paul (Balmazújvárosi KK/Maď.), Marián Žernovič (HKM Šaľa)

pivoti: Martin Slaninka (TSG Ludwigshafen-Friesenheim/Nem.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Marek Páleš (Tatran Prešov), Peter Dudáš (HKM Šaľa)

krídla: Martin Straňovský (HC Erlangen/Nem.), Tomáš Urban (ThSV Eisenach/Nem.), Miroslav Volentics (TuS Ferndorf/Nem.), Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.)

spojky: Patrik Hruščák (HC Elbflorenz Drážďany/Nem.), Ľubomír Ďuriš, Matej Mikita (obaja B.Braun Gyöngyös/Maď.), Lukáš Urban, Oliver Rábek, Dominik Krok (všetci Tatran Prešov), Vladimír Guzy (HKM Šaľa)


Najbližší program 6. skupiny - 3. kolo:

streda 3. mája

HLOHOVEC

18.30 h Slovensko - Čierna Hora, rozhodujú Jónas Elíasson a Anton Gylfi Pálsson z Islandu


PETROHRAD

17.15 h SELČ Rusko - Švédsko


Tabuľka:

1. Švédsko 2 2 0 0 57:38 4

2. Rusko 2 0 2 0 55:55 2

3. Slovensko 2 0 1 1 48:52 1

4. Čierna Hora 2 0 1 1 45:60 1

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner