Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Pavol Jano úspešnejší ako jeho predchodca, Mezőkövesd však zostupuje

Slovenský kormidelník Pavol Jano zatiaľ ešte nevie, kde bude pôsobiť v nasledujúcej sezóne
04.05.2017, Autor: SITA, Foto: šport.sk

Ani nedávne prvé víťazstvo na palubovke súpera v aktuálnom ročníku najvyššej maďarskej súťaže nepomohlo hádzanárom tímu Mezőkövesdi KC udržať nádej na vybojovanie záchrany. Mužstvo slovenského trénera Pavla Jana napriek zisku dvoch bodov na pôde Sport-36 Komló (23:20) figuruje v tabuľke po odohraní 26 duelov na poslednom 14. mieste s dvojbodovým odstupom na tiež zostupujúci Balmazújváros. Od dvanásteho v poradí B. Braun Gyöngyös ho delí šesť bodov.

Mezőkövesd pod vedením Jana, ktorý prevzal taktovku po Ferencovi Molnárovi v decembri 2016, keď mal tím na konte tri body zo štrnástich zápasov, odohral tucet ligových stretnutí. V nich dosiahol bilanciu 3 výhry a 9 prehier, ale ani to nestačilo na posun zo zostupových vôd.

"Bola by to úspešná misia, keby sa nám podarilo zachrániť, lebo to bol náš cieľ. Všetci v klube i ja sme chceli urobiť všetko, aby sme to dosiahli. Myslím si, že to bolo reálne, lebo sme dokázali odohrať so súpermi vyrovnané partie. Určité drobnosti v nich sa nám však nepodarilo dotiahnuť. Keby to bolo naopak, tak možno by to vyšlo. Verím, že hádzaná bude v tomto meste pokračovať, či už so mnou alebo bezo mňa. Dúfam, že Mezőkövesd sa o rok vráti medzi domácu elitu," povedal v relácii ranného vysielania televíznej stanice Digi Sport bývalý reprezentant SR Pavol Jano, ktorý ešte nemá jasno o ďalšom pôsobisku: "Chcel by som v Maďarsku pokračovať, tréneri však nemôžu veľmi dopredu plánovať. Moja budúcnosť je v rukách manažéra. Ak by som mal zostať v Mezőkövesde, tak by som mal požiadavku na vytvorenie mužstva, ktoré by mohlo bojovať o návrat do najvyššej súťaže."


Mezőkövesd sa rozlúčil s ligovou sezónou uplynulú sobotu na palubovke družstva CYEB Budakalász. Nováčika súťaže síce potrápil, ale napokon prehral 30:35.


Budakalász aj s dvojicou Slovákov v kádri (Martin Mazák, Michal Holdoš) zažíva skvelú premiérovú sezónu medzi maďarskou elitou, keď okupuje 4. priečku tabuľky, za ktorú má sľúbenú odmenu 10 miliónov forintov. V nasledujúcom ročníku sa môže tešiť aj na účinkovanie na európskej scéne.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner