Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V Topoľčanoch jedno zo štyroch RCH pre kategóriu chlapcov

Mesto Topoľčany, HK Agro Topoľčany a Slovenský zväz hádzanej podpísali trojstrannú zmluvu o vytvorení Regionálneho centra hádzanej v Topoľčanoch
10.05.2017, Autor: SITA

Na pôde mesta Topoľčany prišlo v stredu k podpisu zmluvy o spolupráci na úrovni Regionálnych centier hádzanej (RCH). Po Michalovciach, Dunajskej Streda a Šali sú z ôsmich plánovaných v poradí štvrtým RCH Topoľčany, kde mesto podalo pomocnú ruku a bude participovať nielen na tomto projekte. Topoľčany totiž čaká veľká rekonštrukcia mestskej športovej haly, v ktorej majú hádzanári svoj domov.

"Chcem sa poďakovať primátorovi mesta za všetko, čo spravil pre hádzanú v Topoľčanoch. Keď v roku 2018 zdarne ukončíme práce, opäť budeme môcť hrávať v dôstojnom stánku. Zároveň som rád, že mesto schválilo možnosť touto formou spolupracovať a uzavrieť kontrakt so Slovenským zväzom hádzanej. Jeho predstaviteľom ďakujem, že nás vybrali ako jedno zo štyroch miest s regionálnym centrom pre mládežnícku hádzanú v kategórii chlapcov. V ňom sa budeme snažiť vychovávať talenty pre slovenskú reprezentáciu," povedal prezident HK Agro Topoľčany Alexander Mallo, okrem ktorého sa na akte podpisu zmluvy zúčastnili prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša a primátor mesta Topoľčany Peter Baláž.

"Spomínam si, ako sme tu pred piatimi rokmi sedeli s pánom primátorom a bavili sme sa, či vôbec bude existovať topoľčianska hádzaná. Som šťastný za SZH i Topoľčany, že sa mestu a funkcionárom na čele s pánom Mallom podarilo situáciu nielen stabilizovať, ale dnešným dňom sa posúva na vyššiu úroveň v rámci stratégie rozvoja slovenskej hádzanej. Verím, že aj vynovená hala prispeje k tomu, že HK Agro Topoľčany bude jedným z nosných klubov u nás," vyjadril svoje želanie šéf SZH Jaroslav Holeša.

Pri podpise trojstrannej zmluvy bol prítomný aj Ferdinand Minarovský, ktorý bude od 1. júla novým hlavným trénerom RCH v Topoľčanoch. "Na tento veľkolepý projekt sa veľmi teším. Po rokoch strávených prácou s mládežou v topoľčianskom klube prichádza nová výzva. Verím, že to bude na prospech celej slovenskej hádzanej, posunieme sa niekam ďalej a dokážeme vychovať talenty, ktoré si v budúcnosti budú obliekať dres reprezentácie," uviedol Minarovský.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner