Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Hodonín víťazom I. ligy v ČR, možno pribudne na interligovú mapu

Na úspechu hádzanárok HK Hodonín majú podiel aj Slovenky
11.05.2017, Autor: SITA, Foto: zeny.chf.cz

Na mapu účastníkov spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) možno pribudne nový klub. Hráčky HK Hodonín aj s prispením viacerých Sloveniek na čele so skúsenou bývalou reprezentantkou Alžbetou Tóthovou si vybojovali prvenstvo v I. českej lige žien, vďaka čomu získali právo štartu v interlige 2017/2018. Zatiaľ však nie je rozhodnuté, či hodonínsky klub využije možnosť účasti medzi elitou oboch krajín.

"O účasti vo WHIL neustále rokujeme. Oslovili sme niekoľko partnerov, významných firiem z regiónu i mimo neho. Definitívne rozhodnutie padne až v momente, keď pošleme prihlášku. V tejto chvíli nedokážem povedať, ako zareagujú sponzori. Keď partneri dokážu oceniť náš úspech a nebudú mať pred očami len futbal, verím, že sa prihlásime. Musíme tak urobiť do konca mája, dovtedy budeme mať jasno. V každom prípade, pokiaľ nenavýšime rozpočet, tak nepôjdeme do interligy. Nechceme hazardovať," cituje web Českého zväzu hádzanej šéfa hodonínskeho klubu a trénera mládeže Radka Bičana.

Na Slovensku sa o víťazovi I. ligy žien ešte nerozhodlo, pred záverečným kolom je na čele tabuľky dvojica Bánovce nad Bebravou a Inter Bratislava.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner