Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Jakubisová si Thüringerom nezopakovala po roku majstrovské oslavy, ale je rada aj za 2. miesto

Rozhovor so slovenskou reprezentantkou Lýdiou Jakubisovou
23.05.2017, Autor: redakcia, Foto: Milan Pospiš

Slovenská hádzanárska reprezentantka Lýdia Jakubisová sa pred rokom tešila z titulu bundesligovej šampiónky. Obhajoba Thüringeru HC nevyšla, ale naďalej patrí medzi nemeckú elitu a aj s prispením skúsenej krídelníčky sa v sezóne 2016/2017 stal vicemajstrom. Šancu na trofej bude mať Jakubisová ešte v DHB-Pokali a najkrajšou bodkou za tohtosezónnymi hádzanárskymi povinnosťami by bol úspech s reprezentáciou v júnovej kvalifikácii MS 2017.


Počas víkendu ste uzavreli ligovú sezónu, titul sa vám nepodarilo obhájiť. Ako ju hodnotíte?

- Aj napriek tomu, že sme nezískali titul, celkovo ju vnímame pozitívne. Kto nás sleduje, vie, aká bola pre nás náročná.


V bundeslige ste prehrali tri zápasy, z toho dva práve s novým majstrom. Práve toto rozhodlo, že ste si nemohli zopakovať majstrovské oslavy?

- Keď sa obzrieme spätne, ligu sme ukončili s lepšou bilanciou ako v minulom ročníku, lenže Bietigheim bol tento rok lepší a zaslúžene vyhral bundesligovú súťaž, k čomu mu gratulujem. Už dlhšie bolo jasné, že majstra asi neobhájime, tak sme sa sústredili najmä na boj o druhé miesto, ktoré zaisťuje možnosť účasti v kvalifikácii Ligy majstrov.


Rozlúčka pred vašimi fanúšikmi nedopadla dobre, Bietigheimu ste nepripravili prvú prehru. Prevládalo po záverečnom dueli sklamanie?

- Fanúšikovia boli fantastickí aj na poslednom ligovom zápase. Aj keď sme ho nezvládli, ako sme chceli, stáli celý čas pri nás. Žiaľ, už asi štyri ostatné stretnutia to ťaháme s ôsmimi hráčkami, keďže máme veľa dlhodobo zranených hráčok. Aj preto sme boli všetci radi, že sme skončili tak, ako sme skončili.


Pre vás sa klubová sezóna ešte neskončila, máte pred sebou ešte DHB-Pokal. S akými ambíciami sa predstavíte na turnaji Final Four národného pohára?

- Samozrejme, že budeme chcieť zamiešať karty. Uvidíme, ako nám budú stačiť sily, pretože to bude náročné. Každý zápas je však iný a my sa bez boja nevzdáme.


Potom si tiež ešte nevydýchnete, lebo prídu na rad reprezentačné povinnosti. Tešíte sa už na súboje s Maďarkami?

- Do národného tímu sa už tiež teším. Aj keď nás čaká taktiež náročná úloha, pokúsime sa o zázrak.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner