Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

16 mládežníckych brankárov na kempe v Modre (+ VIDEO)

Alexandra Krebs: „Je veľmi dobré, že sa podarí spraviť takúto akciu o ktorú majú deti záujem.“
31.05.2017, Autor: redakcia, Foto: Júlia Lackovičová

V termíne 26 až 28. mája sa v modranskej športovej hale uskutočnil druhý ročník Brankárskeho hádzanárskeho kempu. Na kempe sa zúčastnilo celkovo 16 brankárov, z toho 14 chlapcov a 2 dievčatá. Celkovo boli na kempe brankári z 8 slovenských miest a to Modra, Hlohovec, Pezinok, Bratislava, Bytča, Šaľa, Martin a Košice. 

Brankárom sa venovali Michal Konečný a Martin Kosák z HC Sporta Hlohovec, Peter Pčola z ŠKP Bratislava, Peter Kováč zo Slovan Modra, Alexandra Krebs z HK Slovan Duslo Šaľa a kondiční tréneri Tomáš Tschur, Martin Vereš a Dávid Kondáč. 

Takto hodnotil kemp brankár Juraj Števček: „Veľmi sa mi páčil tento kemp. V porovnaní s minulým rokom bola trochu slabšia účasť starších brankárov, ale celkovo to hodnotím veľmi pozitívne“. Takisto pozitívne vnímala kemp aj trénerka Alexandra Krebs: „Je to veľmi dobré, že sa podarí spraviť takúto akciu o ktorú majú deti záujem. V kluboch sa žiaľ brankárom venujú veľmi málo a preto si myslím, že im takáto akcia môže veľmi pomôcť“.

Spokojný s kempom bol aj hlavný organizátor Martin Kosák: „Poďakovanie patrí všetkým trénerom, ktorí obetovali svoj voľný čas a energiu a prišli sa povenovať mladým brankárom. Tí si taktiež zaslúžia pochvalu za prístup a nasadenie, ktoré dávali do tréningov. Vďaka za pomoc s organizáciou taktiež patrí domácemu klubu Slovan Modra a Slovenskému zväzu hádzanej. Oproti minulému ročníku sme mali o jedného brankára menej, čo bolo zapríčinené aj tým, že termín žiaľ kolidoval s česko-slovenským pohárom dorastencov a dorasteniek. Podarilo sa však priniesť do kempu nejaké novinky ako napríklad videoanalýzu zákrokov alebo pohybovú diagnostiku a prvýkrát sme tu mali aj ženskú trénerku Sašu Krebs, ktorá k tréningom prístupila naozaj zodpovedne a bolo vidieť, že má s trénovaním brankárov skúsenosti. Tak ako aj minulý rok som bol po kempe dosť vyčerpaný, či už z organizácie alebo trénovania hlavne tých mladších detí a váhal som či organizovať kemp aj budúci rok, ale s odstupom času si myslím, že to je super akcia, ktorá pomaly začala písať tradíciu a bola by škoda nepokračovať. Dokonca by som kemp rád posunul aj na medzinárodnú úroveň“.

Na záver kempu boli vyhlásení 4 najusilovnejší brankári, ktorými sa stali Miroslav Čujko, Lukáš Ľuba, Filip Jurkovič a Juraj Števček. V záverečnej súťaži vo futbalpongu sa z víťazstva dresu Mariána Žernoviča radoval Adam Ochaba a z víťazstva reprezentačného dresu Miroslava Volenticsa Natália Chudovská. 

Kompletná fotogaléria a ohlasy na kemp sú k dispozícií na www.ksksport.sk

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner