Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Oslabený Thüringer na Nemecký pohár nedosiahol, napriek 8 gólom Jakubisovej prehral v semifinále

Lýdia Jakubisová (Thüringer HC) bola najlepšou strelkyňou semifinálového duelu proti TuS Metzingen
01.06.2017, Autor: SITA, Foto: thueringer-hc.de

Hádzanárky Thüringer HC, ktorých oporou je aj Slovenka Lýdia Jakubisová, zostali v sezóne 2016/2017 bez víťaznej trofeje. V boji o bundesligový titul sa museli skloniť pred SG BBM Bietigheim a v DHB-Pokali zostali pred finálovými bránami. Práve Nemecký pohár mal byť šancou na odplatu, keďže v prípade semifinálového úspechu oboch tímov by sa úradujúci vicemajster stretol s aktuálnym šampiónom v rozhodujúcom dueli o pohárovú trofej.

Napokon však oba favorizované kluby stroskotali na turnaji Final Four v Bietigheime-Bissingene už na prvej prekážke. Thüringer aj v okyptenom zložení remizoval v riadnom hracom čase s TuS Metzingen 20:20, hoci v II. polčase viedol aj štvorgólovým rozdielom 13:9. V záverečnej minúte však musel odvracať prehru. Tréner Herbert Mülller poslal na ihrisko aj siedmu hráčku a Crina Pinteová vyrovnala. Následne pár sekúnd pred koncom skórovala na 21:20 pre THC aj Meike Schmelzerová, ale ešte predtým zaznel hvizd rozhodcov, ktorý viacerí aktéri nepostrehli, a tak zostal výsledok 20:20. Rozhodnúť musel rozstrel zo značky pokutového hodu, ktorého hrdinkou bola brankárka Metzingenu Wendy Obeinová, keď chytila dva pokusy súperiek. TuS vyhral na sedmičky 3:2 a postúpil do finále, v ktorom na druhý deň podľahol Buxtehuder SV.

"Postup nám ušiel o malý kúsok. Škoda, ale opäť sme nastúpili iba s jednou hráčkou na striedanie. Sily nám stačili len na tento zápas. Už počas neho sme zahodili veľa sedmičiek, takže naše šance pred rozstrelom nevyzerali ružovo. Celý rok som nechodila hádzať pokutové hody, ale v semifinále som musela ísť už aj ja. V dueli som premenila tri zo štyroch, bola som úspešná aj v rozstrele, ale ďalšie moje spoluhráčky, žiaľ, svoje pokusy zahodili, a tak sme zostali bez finále," uviedla pre agentúru SITA slovenská krídelníčka Jakubisová, ktorá bola s 8 gólmi najlepšou strelkyňou Thüringeru i semifinálového duelu v EgeTrans Arene pred kulisou 2377 divákov.

"Na druhej strane musím povedať, že neviem, či by nám ešte zostali sily aj na nedeľu. Ja osobne som bola k.o., bol to skutočne náročný duel, navyše so 7 hráčkami to ťaháme už dosť dlho. Takže som bola aj rada, že som si mohla finále pozrieť len v hľadisku, aj keď by to bolo krásne, keby sme v tomto zložení vyhrali pohár," dodala po 43. súťažnom tohtosezónnom dueli svojho družstva Jakubisová, ktorá sa už presúva na Slovensko a v najbližších dňoch bude k dispozícii trénerovi reprezentácie žien SR Dušanovi Polozovi na sústredení v Tatrách.

Hádzanárkam THC sa opäť nesplnil sen o treťom pohárovom prvenstve v histórii klubu dva kroky od vrcholu. Už štvrtý rok za sebou sa im nepodarilo uspieť v DHB-Pokali, pričom postupne vypadli vo štvrťfinále (2014) a trikrát v semifinále (2015, 2016, 2017).

Hráčky Buxtehude v semifinále vyradili domáci Bietigheim 30:22 a po roku 2015 sa druhýkrát v histórii stali víťazkami Nemeckého pohára vďaka finálovému triumfu nad Metzingenom 24:23.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner