Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Czanik pokračuje v Trieri

Andrea Czanik na rozdiel od svojej mladšej sestry Lucie Weibelovej bude naďalej pôsobiť v nemeckom druholigovom DJK/MJC Trier
01.06.2017, Autor: SITA, Foto: lokalo.de

Už nejaký čas je známe, že Lucia Weibelová nebude pokračovať v nemeckom hádzanárskom klube DJK/MJC Trier. Nedávno sa na klubovom webe objavila informácia, že jej staršia sestra Andrea Czanik si naopak bude ďalej obliekať dres "Miezen". "Od konca mája je jasné, že Dóra Simonová-Vargová a aj Andrea Czanik predĺžili svoje kontrakty," oznámil pozitívnu správu predstaviteľ vedenia trierskeho klubu Jürgen Brech.

Spomenuté hráčky patrili k oporám družstva DJK/MJC, ktoré v konečnej tabuľke II. bundesligy 2016/2017 obsadilo 8. miesto (oproti vlaňajšku dosiahlo šesťmiestny vzostup). Maďarská spojka Simonová-Vargová bola najlepšou strelkyňou tímu s 203 gólmi (v poradí kanonierok celej súťaže jej patrí 4. priečka) pred Slovenkou Luciou Weibelovou (161 gólov, priemer 5,8 g. na zápas). Czanik ako piata v internom klubovom poradí strelkýň skórovala v nedávno skončenej sezóne 73-krát (priemer 2,6 g.).

Andrea Czanik pôsobí v Trieri od roku 2012, pričom práve počas pôsobenia v Nemecku sa dostala aj do slovenskej reprezentácie a zahrala si na ME 2014. Skúsená tridsaťsedemročná pivotka začne v Trieri už svoju šiestu sezónu.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner