Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

WHIL bez Partizánskeho a definitívne s Bánovcami

Hádzanárky Bánoviec nad Bebravou si po 6 rokoch opäť zahrajú ženskú interligu
09.06.2017, Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Do žrebu 16. ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien už nezostáva veľa času, v najbližších dňoch sa definitívne vyjasní aj ohľadom jeho účastníkov. Zo slovenského pohľadu sú v tejto súvislosti isté dve zmeny. V menoslove nebude figurovať HK Slávia Partizánske, naopak, na interligovú mapu sa po šiestich rokoch vracajú Bánovce nad Bebravou.


"Toto je už definitívne. Partizánske sa prihlásilo do I. ligy žien, Bánovce zase do WHIL," informoval agentúru SITA riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.


Hádzanárky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou triumfovali v I. lige žien 2016/2017 a využili právo štartu v spoločnej slovensko-českej súťaži žien 2017/2018. Zatiaľ naposledy v nej účinkovali v ročníku 2010/2011, keď si ako nováčik vybojovali bronz. V nasledujúcej edícii už neúčinkovali, hoci sa pôvodne prihlásili. Nesplnili však stanovené podmienky a potom oznámili, že sa zriekajú štartu v interlige.


Hráčky HK Slávia Partizánske neúspešne bojovali v národnom play-off 2016/2017 o bronz, sériu s Bemacom Prešov prehrali 0:2 na zápasy a obsadili konečné 4. miesto.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner