Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Zlínčanky opäť povedie Slovák, na lavičku účastníka WHIL Martin Spuchlák

Martin Spuchlák si vyskúša trénerskú pozíciu v spoločnej slovensko-českej súťaži žien
09.06.2017, Autor: SITA, Foto: karvinsky.denik.cz

Hádzanárky HC Zlín, ktorým nevyšla uplynulá sezóna podľa predstáv, povedie Martin Spuchlák. V spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL) si nevybojovali účasť v národnom play-off, ale potom vyhrali skupinu o udržanie a obsadili konečné 5. miesto. Počas sezóny opustil trénerský post Slovák Peter Sabadka a družstvo viedol Aleš Kořínek, ktorý po zavŕšení ročníka prešiel na pozíciu športového manažéra.


Kořínka nahradí slovenský kormidelník Spuchlák. "Vo finále sme sa rozhodovali medzi troma kandidátmi. Po dôkladnom zvážení sme sa rozhodli pre Spucháka," citoval zlinsky.denik.cz predsedu tamojšieho hádzanárskeho klubu Radka Sedláčka, podľa ktorého slov príde v najbližších dňoch k podpisu ročnej zmluvy s opciou.


Bývalý slovenský reprezentant počas svojej hráčskej kariéry pôsobil vo viacerých slovenských (ŠKP Bratislava, MŠK P. Bystrica, ...) a českých kluboch (Zubří, Hranice, ...), ale vyskúšal si aj angažmány v Rakúsku či Španielsku. "Odporučil nám ho náš športový manažér, ktorý bude spoločne s novým koučom zodpovedný za výkony a výsledky tímu," dodal Sedláček k angažovaniu 41-ročného Spuchláka. Ten už nebude mať k dispozícii v kádri Slovenky Zuzanu Drotárovú a Anamáriu Birkušovú, ktorá dala prednosť interligovému nováčikovi z Hodonína.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner