Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Petro: Body musia zostať doma, Rábek: Očakávam veľmi dobrú párty

Slovenskí hádzanári sa budú spoliehať aj na pomoc fanúšikov na tribúnach Zimného štadióna O. Nepelu
12.06.2017, Autor: SITA, Foto: TASR, Video: TA3

Zápas roka na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave čaká v stredu 14. júna hádzanárov Slovenska bojujúcich o postup na majstrovstvá Európy 2018 do Chorvátska. Odhodlanie pokoriť Rusko pred domácim publikom v "existenčnom" zápase z pohľadu postupových šancí v 6. kvalifikačnej skupine im nechýba. "Môže to byť z hádzanárskej stránky aj škaredý duel, ale pôjde o to, aby body zostali doma. Do Moskvy sme išli s cieľom prekvapiť, čo sa nám nerozhodným výsledkom 31:31 aj podarilo. Teraz bude na nás väčšia zodpovednosť. Potrebujeme to nejako uhrať a je jedno, akým spôsobom," vyhlásil pivot Andrej Petro, ktorý bude zvádzať tvrdé súboje s vysokými hráčmi súpera.

Hráč maďarského Egeru sa teší, že sa národný tím SR predstaví pred zaplneným hľadiskom. "Hovorí sa, že fanúšik je vždy ôsmym hráčom družstva. Ja osobne sa teším na početnú kulisu, ktorá nás v takýchto stretnutiach dokáže podnietiť k najlepším výkonom. Spoliehame sa na to, že nás diváci podporia a pomôžu svojimi hlasivkami. Pod tlakom budú oba tímy, ale hráme doma a ide nám o všetko. Verím, že to nejako zvládneme a po zápase sa budeme môcť spolu tešiť."

Význam stredajšej konfrontácie si uvedomuje aj Oliver Rábek. Góly spojky prešovského Tatrana bude národný tím hádzanárov SR potrebovať ako soľ. "Toto je najdôležitejší duel. Škoda dvojzápasu s Čiernou Horou, z ktorého sme vyťažili iba bod, ale už to nezmeníme. Rusi naposledy nenastúpili proti Švédom v najsilnejšom zložení, ale sem prídu určite s cieľom vrátiť nám požičané. Ten bod stratený doma ich totiž veľmi mrzel a urobia všetko, aby nám to zaváhanie odplatili. My sme však už v Moskve ukázali, že vieme na nich hrať. Musíme byť disciplinovaní, takpovediac si na nich počkať, aj oni robia chyby," tvrdí Rábek, ktorému padlo vhod pár dní voľna po skončení klubovej sezóny.

"Podľa posledných správ to vyzerá, že bude na zimnom štadióne plno. Myslím si, že môžeme očakávať vydarenú akciu. Ako ja hovorím, bude to veľmi dobrá párty," dodal novozámocký odchovanec k očakávaniam ohľadom početnosti diváckej kulisy a atmosféry v dejisku stredajšieho kvalifikačného stretnutia.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner