Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Novinky z WHIL: Iuventa s novou brankárkou, trenčín s novým trénerom

Iryna Jablonská sa slovenskému majstrovi upísala na dva roky, v HK AS Trenčín zmena na trénerskom poste
22.06.2017, Autor: SITA, Foto: nastrencin.sme.sk

Hádzanársky šampión Iuventa Michalovce získal ďalšiu brankárku, ktorá pomôže zaplátať diery po odchodoch Španielky Raquel Álvarezovej-Lafuenteovej a slovenskej reprezentantky Adriany Medveďovej. Pred pár dňami angažoval macedónsku reprezentantku Natašu Antičovú a uzavrel zmluvný vzťah s vlastnou odchovankyňou Katarínou Mulikovou, najnovšie pribudla do kádra Zemplínčaniek Ukrajinka Iryna Jablonská. Dvadsaťpäťročná členka národného tímu svojej krajiny prichádza do Iuventy z družstva trojnásobného ukrajinského majstra HK Karpaty Užhorod. Najužitočnejšia hráčka uplynulého ročníka tamojšej súťaže podpísala s michalovským klubom dvojročnú zmluvu. Iuventa o tom informovala prostredníctvom svojej oficiálnej facebookovej prezentácie.


Hádzanárky HK AS Trenčín vstúpia do nadchádzajúcej sezóny spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) pod vedením nového kouča. Na lavičku tímu spod hradu Matúša Čáka sa posadí Michal Hradil. Informuje o tom stredajšie vydanie denníka Šport. Hradil, ktorý bol v uplynulej sezóne asistentom Petra Olšavského v DHC Sokol Poruba, nahradí na trénerskom poste Zdenu Rajnohovú.

"Dôvodom výmeny nie je nespokojnosť, ale Zdena Rajnohová sa stala šéftrénerkou Regionálneho centra hádzanej v Trenčíne. Má bohaté skúsenosti z práce s mládežou, kde určite uplatní svoje znalosti," povedal pre Šport prezident trenčianskeho klubu Ján Bakoš.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner