Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešov v semifinále kvalifikácie LM proti rakúskemu Hardu

Tatran Prešov môže byť organizátorom kvalifikačného turnaja Ligy majstrov 2017/2018 len v prípade, ak ostatní traja účastníci skupiny nevyužijú svoje právo
27.06.2017 Autor: SITA, Foto:
Hádzanárov Tatrana Prešov delia dve prekážky od účasti v hlavnej súťaži hádzanárskej Ligy majstrov mužov 2017/2018. Meno prvej už poznajú, hoci žreb kvalifikácie je na programe vo štvrtok 29. júna v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni.
Hrať sa však bude len jeden kvalifikačný turnaj za účasti štyroch tímov, takže odpadá žrebovanie zloženia skupín. Semifinálové dvojice sa určili na základe nasadenie družstiev (1. - 4. a 2. - 3.). Prešovčania sa v semifinále stretnú v sobotu 2. septembra s rakúskym Alpla HC Hard. Ďalší súper úradujúceho slovenského šampióna, buď vo finále alebo v dueli o 3. miesto, vzíde z dvojice Sporting Lisabon (Portug.) - Cocks Riihimäki (Fín.). Miernym favoritom na zisk jedinej postupovej miestenky je podľa rebríčkového nasadenia Sporting, víťaz Vyzývacieho pohár 2016/2017, ktorého dres si oblieka aj slovenský pivot Michal Kopčo.
Predmetom štvrtkového žrebu bude len právo organizácie turnaja, z ktorého vzíde posledný účastník LM 2017/2018. Prešov s veľkou pravdepodobnosťou nebude mať výhodu domáceho prostredia. Tatran bol totiž vlani usporiadateľom kvalifikačného turnaja, z ktorého cez Red Boys Differdange a Gorenje Velenje postúpil do elitnej súťaže. Šarišanov preto podľa regulí automaticky zaradia na poslednú pozíciu v poradí s právom byť hostiteľom. Žrebovať sa bude len poradie ostatných troch tímov.

Kvalifikácia sa bude hrať počas víkendu 2. - 3. septembra, postúpi len víťaz.
Liga majstrov v hádzanej mužov 2017/18 - kvalifikačný turnaj (2. - 3. 9. 2017, postupuje iba víťaz)
Semifinálové dvojice:

Sporting Lisabon (Portug.) - Cocks (Fín.)
Tatran Prešov (SR) - Alpla HC Hard (Rak.)
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner