Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V auguste opäť česko-slovenská konfrontácia

Majstri a vicemajstri SR a ČR v hádzanej mužov opäť v súbojoch o pohár
30.06.2017, Autor: SITA

Projekt chystaného obnovenia česko-slovenskej extraligy (ČSE) hádzanárov sa skončil vinou klubov z ČR neslávne, ale v tradícii súbojov najlepších tímov oboch krajín sa bude pokračovať. O Česko-slovenský pohár sa bude hrať aj v roku 2017. Po dva najlepšie kluby zo SR a ČR z uplynulej extraligovej sezóny privíta v závere augusta Plzeň. Pôvodne to však vyzeralo, že po dvoch ročníkoch nepríde k ďalším súbojom o túto pohárovú trofej.

"Prezidentovi SZH Jaroslavovi Holešovi som pri osobnom stretnutí povedal, že načo trhať celkom dobré vzťahy. Napokon, česká reprezentácia hráva na ME, kým slovenská zbabrala ďalšiu kvalifikáciu. Prezident SZH aj na základe nášho rozhovoru oslovil následne českú stranu, ktorá s radosťou návrh Slovákov prijala. V závere augusta v Plzni si o trofej - tzv. Prezidentský pohár zahrajú Dukla Praha, Plzeň, Tatran Prešov a HKM Šaľa,“ povedal pre Korzár majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar.

Turnaj sa uskutoční 26. - 27. augusta. Premiérový ročník Česko-slovenského pohára vyhral predvlani v pražskom Edene Tatran Prešov, ktorý si minulý rok v domácom prostredí prvenstvo zopakoval.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner