Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Šaľa získala lotyšskú spojku Gorbunovsa

Lotyšský talent Raivis Gorbunovs podpíše s HKM Šaľa viacročný kontrakt
03.07.2017, Autor: SITA, Foto: sportacentrs.com

Slovenský hádzanársky vicemajster HKM Šaľa zverejnil v uplynulých dňoch meno prvej letnej posily. Do kádra trénera Jána Kolesára pribudne Lotyš Raivis Gorbunovs. Osemnásťročný hráč vysoký 184 cm a vážiaci 92 kg prichádza k Váhu z lotyšského klubu SK Latgols.

Gorbunovs hrajúci na ľavej či strednej spojke patril napriek svojmu mladému veku medzi opory bronzového medailistu najvyššej domácej súťaže. V minulej sezóne dosiahol vo všetkých súťažiach 265 gólov v 41 zápasoch. Je považovaný za najväčší hádzanársky talent vo svojej krajine, ktorú reprezentuje v mládežníckych kategóriách a nedávno okúsil už aj premiéru v seniorskom národnom tíme.

Gorbunovs v najbližších dňoch podpíše so Šaľou viacročný kontrakt. Už onedlho sa k mužstvu HKM pripojí aj nemenovaný skúsený 27-ročný brankár, ktorý je dlhoročným reprezentantom svojej krajiny. Funkcionári klubu tiež pracujú na posilnení pravej strany. Naopak, z tímu odchádzajú brankár Marián Žernovič (Ferencváros), spojky Patrik Krok (Nemecko) a Marián Maguška. Informuje o tom oficiálny web šalianskeho účastníka Slovnaft handball extraligy.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner