Slovensko U17 na 2017 M17 European Open Championship vo Švédsku s jednou prehrou a jednou výhrou

Predkadetská reprezentácia na European Open Championship 2017
04.07.2017, Autor: redakcia

V dňoch 3.7. – 7.7.2017 hrajú slovenskí hádzanári do 17 rokov, zverenci španielskeho trénera Fernanda Guricha na prestížnom medzinárodnom turnaji 2017 M17 European Open Championship vo švédskom Goteborgu. V prvý deň turnaja v skupine B prehrali mladí Slováci s Estónskom 21:27 a porazili Faerské ostrovy 24:14.

Skupina B:

Slovensko U17 – Estónsko U17 21:27 (8:14)

Slovensko U17: A. Ochaba, Koller 1 – T. Fech 4, Kucsera 4/1, Maliar 3, Ratkovský 3, Cvičela 2, Polák 1/1, Schmiedt 1, Melich 1, Ostrihoň 1, Moravčík, Prikryl, Rybjanský, Lacena, Modrovský. Tréner: F. Gurich, asistent trénera: M. Baran, tréner brankárov: M. Ochaba, vedúci tímu: R. Fech, masér: T. Lovísek.

Slovensko U17 – Faerské ostrovy U17 24:14 (12:7)

Slovensko U17: A. Ochaba, Koller – T. Fech 6, Kucsera 2, Maliar 2, Ratkovský 1, Cvičela, Polák 4/1, Schmiedt 2, Melich, Ostrihoň 1, Moravčík 1, Prikryl 2, Rybjanský 1, Lacena 2, Modrovský. Tréner: F. Gurich, asistent trénera: M. Baran, tréner brankárov: M. Ochaba, vedúci tímu: R. Fech, masér: T. Lovísek.

Hlasy trénerov a hráčov Slovenska U17 po prvom dni 2017 M17 European Open Championship:

Fernando Gurich, tréner SVK U17: „Teraz tvoríme základy nášho systému. Je to pre nás prvý medzinárodný turnaj v priebehu šiestich týždňov, odkedy sme spolu. Poznáme sa už oveľa lepšie. Je veľmi dôležité, že chlapci si zvykli na takýto systém trénovania. Je skvelé, že Michal Baran a celý realizačný tím mi veľmi pomáhajú v práci s chlapcami. V prvom zápase na turnaji proti Estónsku sme urobili veľa chýb v obrane, nechali sme súpera kontrolovať tempo súboja. V úvode sme boli nervózni. Veľmi rýchlo sme chceli strieľať góly, čo sa nám nedarilo. Stratili sme tempo hry. Ak stratíte tempo hry, nemáte šancu vyhrať. Potom sme nehrali dobre, aj keď sme sa na chvíľu vrátili do zápasu, keď sme kontrolovali časť hry v druhom polčase, ale prvých 15 minút stretnutia, ktoré sme nezvládli, spravilo rozdiel vo výsledku. V druhom zápase proti Faerským ostrovom sme spravili niekoľko zmien. Podľa môjho názoru rozdiel medzi Estóncami a Faerskými ostrovmi nie je taký veľký. V prvom polčase sme odohrali skvelých 15 minút, keď sme ušli súperovi o 7 gólov a kontrolovali sme vývoj stretnutia. Stále som od chlapcov chcel, aby boli nahnevaní a hladní po ďalších góloch a chceli stále viac. Chlapci napredujú krok za krokom. Vedia, čo od nich chceme. Snažia sa podať čo najlepší výkon, čo je pre nás najdôležitejšie. Chceme, aby rozumeli spôsobu hry a snažili sa dodržať naše pokyny na ihrisku. Som veľmi rád, že chlapci chápu, že potrebujú zlepšiť svoju atletickú pripravenosť a silu, a takisto technické zručnosti.“

Michal Baran, asistent trénera SVK U17: „Začali sme s chlapcami pracovať od začiatku a snažíme sa im ukázať cestu, ktorou by mali ísť, aby sa mohli dostať na profesionálnu bázu. Všetci sú motivovaní, chcú tvrdo pracovať. Snažíme sa im v tom pomôcť. Myslím si, že pochopili, čo od nich chceme. Samozrejme sa to nedá natrénovať za dva kempy a 3-4 zápasy. V dnešnom stretnutí proti Estónsku chlapci veľmi chceli, ale to im zväzovalo ruky a nohy. V druhom zápase to už bolo lepšie. Bolo tam viac pohybu, nasadenia a bojovnosti. To je cesta, ktorou by sme chceli ísť do budúcna. V utorok proti Švédom nemáme čo stratiť. Chlapci sa môžu odviazať a hrať našu hru, bojovať a dať do súboja naše slovenské srdiečko a pokúsiť sa uhrať prijateľný a dobrý výsledok. Je dôležité, aby sme po tomto súboji mohli povedať, že sme v ňom odovzdali sto percent a o to nám všetkým ide.“

Adam Ochaba, brankár SVK U17: „Od prvého zrazu sa posúvame vyššie a vyššie. Snažíme sa pochopiť a zrealizovať akcie, ktoré nám ordinujú naši tréneri, čo už je trochu vidno aj v zápasoch. Dúfam, že budeme napredovať, keďže našim cieľom je postúpiť z B skupiny do A skupiny. Musíme na sebe makať a hrať ako tím. V prvom zápase proti Estónsku sme nezvládli úvod. Prvých 15 minút nám vôbec nefungovala obrana a potom sa aj brankárom ťažšie chytalo. Druhý polčas bol už celkom v pohode. Z prvého zápasu sme sa poučili z našich chýb a poriadne sme sa nahecovali na Faerské ostrovy. Hrali sme ako tím, jeden za všetkých a nakoniec sme to dotiahli do úspešného konca.“

Tomáš Fech, pravé krídlo SVK U17: „Od prvého zrazu sme sa zlepšili, keď sme začali od základov. Rozobrali sme si obranný systém 0-6. Postupne už chápeme, čo od nás tréneri chcú. Uberá sa to správnym smerom a ak budeme tvrdo pracovať v kluboch, na ďalších spoločných zrazoch a v individuálnom tréningu, tak určite môžeme byť úspešní v budúcoročnej kvalifikácii. V súboji proti Estónsku sme dnes nechytili úvod stretnutia. Dostali sme veľa zbytočných gólov z protiútokov, čo bolo základom úspechu Estóncov. Pozitívom bolo to, že sme sa nevzdali. Stále sme bojovali a nakoniec sme znížili náskok súpera. Do stretnutia s Faerskými ostrovmi sme vstúpili výborne nahecovaní. Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. Základom našej výhry bola dobrá obrana, kvalitné výkony brankárov Ochabu a Kollera, premieňanie rýchlych protiútokov. V tejto fáze súboja sme položili základ nášho zaslúženého víťazstva.“

Patrik Prikryl, ľavá spojka SVK U17: „Robíme slušné pokroky, čo je dosť cítiť. Vidia to aj tréneri, ktorí majú medzinárodné skúsenosti a veľmi nám pomáhajú. Je to pre nás super, pretože je to niečo nové. Myslím si, že sa budeme stále zlepšovať a spolu ako tím môžeme niečo dosiahnuť. Do zápasu s Estónskom sme síce nastúpili s veľkým nasadením, ale postupne to klesalo, keďže sme sa dostali pod tlak súpera. Prvý polčas sme z toho boli vystresovaní. V druhej časti hry to už bolo lepšie a podarilo sa nám rozbehnúť. Napriek tomu to nestačilo na individuálne zdatných Estóncov. Neprestali sme makať, bojovali sme, v závere sme znížili stav. V stretnutí proti Faerským ostrovom sme hrali oveľa lepšie. Veľmi sme chceli tento súboj vyhrať. Bránili sme tvrdo, bojovali sme, ako chcel od nás tréner a potom sa lepšie chytalo aj našim brankárom. V útoku nám takisto vychádzalo to, čo nám tréner naordinoval.“