Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Tatran do sezóny 2017/2018 s 19-členným kádrom

Goluža chce s hádzanármi Tatrana Prešov ukázať novú tvár
04.07.2017, Autor: SITA, Foto: tatranpresov.sk

Hádzanári Tatrana Prešov vstupujú do sezóny 2017/2018 s 19-členným kádrom. Na úvodnom tréningu chýbal iba pivot Ante Babič, ktorý sa pripravuje s reprezentáciou Chorvátska na MS juniorov. Babič je jedným z kvarteta novicov v tíme Šarišanov, ktorých dres si budú obliekať aj Chorváti - brankár Mario Cvitkovič a pravá spojka Bruno Butorac, či česká ľavá spojka Michal Kasal.

"V danom momente je to káder, s ktorým počítame a ideme do prípravy. Mužstvo tvoria skúsení i mladí hráči. Podstatné je, aby každý z nich hral a mal pocit, že je dôležitý. Pre mňa je prioritou mužstvo, to je najdôležitejším hráčom. Chceme ukázať novú tvár Tatrana," povedal nový kormidelník úradujúceho šampióna Slavko Goluža, ktorý si želá, aby sa jeho zverencom vyhýbali zdravotné problémy.

Chorvátsky kormidelník sa v úvodných dňoch oboznamuje s družstvom, do tejto fázy vhodne zapadá aj účasť na víkendovom turnaji v plážovej hádzanej v Prešove. Po ňom bude nasledovať sústredenie v Chorvátsku a po návrate sa rozbehne kolotoč prípravných stretnutí a turnajov. Prvý vrchol sezóny čaká na Tatran hneď v úvode na kvalifikačnom turnaji Ligy majstrov mužov. Prešovčania nečakali, že budú musieť o účasť v základnej skupinovej fáze prestížnej súťaže bojovať už v kvalifikácii. "Počítali sme, že budeme priamo nasadení. Napriek tomu, že sme sa ocitli v tejto situácii, dáme do prípravy všetko, aby sme uspeli," pokračoval Goluža a k súperom v kvalifikácii dodal: "Hard bude hnať dopredu domácemu publikum, poznáme aj ďalších potenciálnych súperov - Sporting Lisabon či Cocks. Nie sú to slabé tímy a berieme ich s plnou vážnosťou, preto sa musíme kvalitne nachystať."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner