Slovensko U17 prehralo s domácim favoritom na 2017 M17 European Open Championship vo Švédsku

Tretí zápas slovenskej reprezentácie do 17 rokov na turnaji vo Švédsku
04.07.2017, Autor: redakcia, Foto: Partille Cup

Vo svojom treťom stretnutí na prestížnom medzinárodnom turnaji 2017 M17 European Open Championship vo švédskom Goteborgu prehralo Slovensko U17 s domácim Švédskom U17 vysoko 16:32. Mladí Slováci obsadili v základnej skupine B konečné 3. miesto. V stredu 5. júla nastúpia v skupine o 9. – 16. miesto o 10.45 hod. proti Holandsku, o 17.45 hod. sa stretnú s Gruzínskom. Vo štvrtok 6. júla o 10.30 hod. ich čaká Fínsko.

Skupina B:

Slovensko U17 – Švédsko U17 16:32 (7:16)

Slovensko U17: A. Ochaba, Koller – T. Fech 1, Kucsera 3, Maliar, Ratkovský 1/1, Cvičela, Polák 1, Schmiedt 3/1, Melich, Ostrihoň 4, Prikryl 1, Rybjanský 1, Lacena, Modrovský 1. Tréner: F. Gurich, asistent trénera: M. Baran, tréner brankárov: M. Ochaba, vedúci tímu: R. Fech, masér: T. Lovísek.

Hlasy trénerov a hráčov Slovenska U17 po stretnutí so Švédskom na 2017 M17 European Open Championship:

Fernando Gurich, tréner SVK U17: „Medzi oboma tímami bol rozdiel vo fyzickej pripravenosti a takisto technicko-taktickej. Keď sme dobrí na nohách, môžeme bojovať s každým. V prvých 10-15 minútach sme hrali veľmi dobre v obrane. Takisto sme boli schopní bežať tak rýchlo, ako sa dalo, z čoho sme vyťažili v úvode zápasu niekoľko dôležitých gólov. To nám umožnilo hrať v úvode s domácim favoritom vyrovnanú partiu až do stavu 5:5. Chcem mať vo svojej mysli tento úsek hry, v ktorom sme ukázali, ako máme hrať. Spôsob našej hry je to, čo riešime. Po výbornom úvode sme začali pôsobiť unaveným dojmom. Keď sa vám kyslík dostane do hlavy, začnete robiť chyby. Potom sme už neboli schopní koncentrovať sa na hru a začali sme robiť zbytočné chyby. V závere zápasu sme ešte mali dobrú 5-minútovku, v ktorej sme Švédom boli vyrovnaným súperom. Mali sme problém so streľbou z diaľky, nedohrávali sme lopty do krídel, kde máme našich strelcov. Nefungovala nám spolupráca, mali sme problém s útokom súpera kvôli tomu, že sme nezdvojili, nepomohli sme jeden druhému a chýbala nám sila. Preto musíme pokračovať v spôsobe trénovania hrania, ktorý sme nastavili v máji.“

Michal Baran, asistent trénera SVK U17: „Aj z takejto prehry si môžeme zobrať nejaké pozitíva. Chlapci videli, že musia na sebe tvrdo pracovať, čo sa týka sily a fyzickej pripravenosti. Bolo vidno veľmi veľký rozdiel. Keď narazili na Švéda, bolo to, ako keby narazili do kameňa. Pozitívnym faktorom bol náš vstup do zápasu, keď chlapci hrali spolu a kolektívne, bojovali na ihrisku jeden za druhého. V momente, keď sme stratili disciplínu v útoku aj v obrane, začali sme hrať individuálne, začal sa prejavovať rozdiel medzi oboma tímami. Švédi začali jasne dominovať na ihrisku a potom sa už zápas iba dohrával. Ale bolo vidno, že keď chlapci budú dodržiavať systém v obrane aj v útoku, môžu hrať vyrovnanú partiu aj so silnými tímami. Ak zlepšia svoju fyzickú a silovú pripravenosť, budú schopní držať krok s takýmito tímami.“

Mikuláš Kucsera, pravé krídlo SVK U17: „Odohrali sme veľmi dobrých prvých 10 minút. Potom sme spravili niekoľko zbytočných chýb a prestali nám fungovať kombinácie. Zľakli sme sa súpera. Naša obrana prestala byť kompaktná. Tam sa ten zápas zlomil a my sme sa do toho už nedokázali vrátiť.“

Oliver Ostrihoň, ľavá spojka SVK U17: „Hrali sme veľmi dobre iba prvých 10 minút a posledných 5 minút zápasu. Rozhodla najmä technická a taktická vyspelosť Švédov. Kondične by sme ich aj zvládli, ale technicky boli o dosť lepší. Spravili sme veľa chýb v obrane, nepristupovali sme k hráčom. Dávali nám góly z diaľky.“

Martin Schmiedt, stredná spojka SVK U17: „V 10. minúte bolo 5:5. Hrali sme veľmi dobre v obrane aj v útoku. Potom sme však spravili veľa zbytočných technických chýb. Prestala nám fungovať obrana. V útoku sme nedokázali streliť gól. Potom sa už len stretnutie dohrávalo.“