Slovensko U17 prehralo s Holandskom a remizovalo s Gruzínskom na 2017 M17 European Open Championship vo Švédsku

6.7.2017 - Autor: Redakcia SZH, Foro: SZH
Vo štvrtok 6. júla o 10.30 hod. nastúpia mladí Slováci proti Fínsku.
V skupine o 9.–16. miesto na medzinárodnom turnaji 2017 M17 European Open Championship vo švédskom Goteborgu prehralo Slovensko U17 s Holandskom 34:37 a nešťastne remizovalo s Gruzínskom 24:24. Vo štvrtok 6. júla o 10.30 hod. nastúpia mladí Slováci proti Fínsku.
Skupina o 9. – 16. miesto:
Slovensko U17 – Holandsko U17 34:37 (14:20)
Slovensko U17: A. Ochaba, Koller – T. Fech 2, Kucsera 5, Maliar, Ratkovský, Cvičela 1, Polák 9/3, Schmiedt 1, Melich 2, Ostrihoň 4, Prikryl 4, Rybjanský, Tóth, Lacena 3, Modrovský 3. Tréner: F. Gurich, asistent trénera: M. Baran, tréner brankárov: M. Ochaba, vedúci tímu: R. Fech, masér: T. Lovísek.

Hlasy trénerov a hráčov Slovenska U17 po stretnutí s Holandskom na 2017 M17 European Open Championship

Fernando Gurich, tréner SVK U17: „Očakával som, že to bude vyrovnaný zápas, pretože proti sebe nastúpili dva vyrovnané tímy. V úvode sme však mali veľké problémy s obranou. Snažili sme sa dať príležitosť každému hráčovi, aby mohol ukázať svoje hádzanárske zručnosti. Chýbal nám pilier stredu obrany Matúš Moravčík kvôli zranenému zápästiu. Dali sme šancu ďalším hráčom na jeho mieste, aby mohli ukázať svoje schopnosti. Do zápasu sme vstúpili niekoľkými ľahkými individuálnymi chybami v obrane aj v útoku. Holanďania nás za to trestali ľahkými gólmi z rýchlych protiútokov a prehrávali sme 2:9. Nedokázali sme ubrániť pivotov súpera, ktorí nám strelili až 16 gólov. V druhej časti prvého polčasu hráči začali byť sústredenejší, zlepšili sme obranu a znížili sme skóre. V druhom polčase sme pokračovali v zlepšenom výkone a polčasový 6-gólový rozdiel sme dotiahli na 19:21. Potom sme však opäť spravili ľahké chyby a mali sme tri vylúčenia po sebe, takže zápas bol rozhodnutý. Napriek tomu sa chlapci v poslednej desaťminútovke nevzdali a znížili z 29:36 na 34:36. Pozitívom je, že môžeme hrať medzinárodné zápasy s tímami, ktoré sú na našej úrovni niekde v strede. Hráči spoznali náročnosť týchto stretnutí a vedia, čo musia zlepšiť. Pre nás je momentálne lepšie hrať stretnutia s tímami našej úrovne, než by sme mali hrať v play-off turnaja proti najlepším tímom a prehrať vysokým rozdielom. Vieme, na čom musíme pracovať. Je to fyzická kondícia, sila a individuálna technika. Máme veľa šancí, ktoré ale nevieme riešiť správnym spôsobom. Najlepším príkladom je hra 1 na 1, ktorú nevieme poriadne vyriešiť. To isté platí o streľbe z diaľky.“
Michal Baran, asistent trénera SVK U17: „Chlapci nepristúpili seriózne k stretnutiu od prvej minúty. Nehrali na sto percent. Mysleli si, že zápas sa uhrá sám. Presvedčili sa o tom, že keď nezačnú hrať s nasadením od prvej sekundy na medzinárodnom fóre a keď nám súper utečie na rozdiel 7 gólov, tak potom sa to už veľmi ťažko dobieha. Od 15. minúty súboja sa začali lepšie hýbať a bojovať. Zlepšili svoju hru, ale už to bolo neskoro na to, aby zvrátili priebeh zápasu. Vždy, keď sa súperovi priblížili na 2-3 góly, tak sa objavili nejaké vylúčenia alebo ľahké straty lopty. Chlapci dnes zistili, že na takejto úrovni musia byť pripravení hrať od prvej do poslednej sekundy.“
Daniel Polák, ľavé krídlo (stredná spojka) SVK U17: „Dnes to bola pre nás veľká škola. Zápas sme si bohužiaľ prehrali sami v obrane, o čom svedčí, že Holanďania dali 16 gólov z pivota a 8 gólov z rýchlych protiútokov po našich zbytočných individuálnych chybách. Musíme všetko zlepšiť, zomknúť sa ako tím, bojovať musíme od prvej do poslednej minúty. V útoku to z našej strany vyzeralo oveľa lepšie, čo sa týka kombinácii a presadzovania sa zo spojok. V útoku by som to videl pozitívne.“

Richard Modrovský, ľavé krídlo SVK U17: „Nechytili sme úvod zápasu, keď sme súperovi umožnili odskočiť na pohodlný gólový rozdiel. Dostávali sme zbytočné góly po individuálnych chybách. Aj keď sme veľmi bojovali, nakoniec sme to už nedokázali otočiť. Po zlom úvode sme konečne začali hrať, zlepšili sme aj komunikáciu na ihrisku. V postupnom útoku sme dokázali premieňať naše šance. Problémom je, že v obrane musíme vystupovať viac na hráčov súpera. Dostať 16 gólov z pivota je veľmi veľa. Stred obrany nám dnes vôbec nefungoval. Pokiaľ sme ale zlepšili komunikáciu, na ihrisku to hneď vyzeralo úplne inak. Z chýb sa treba poučiť a vyhnúť sa im v ďalších zápasoch.“

Slovensko U17 – Gruzínsko U17 24:24 (11:7)
Slovensko U17: A. Ochaba, Koller – T. Fech 4, Kucsera 3, Maliar 2, Ratkovský, Cvičela, Polák 1/1, Schmiedt 1, Melich 1, Ostrihoň, Prikryl 6, Rybjanský 2, Tóth 1, Lacena, Modrovský 3. Tréner: F. Gurich, asistent trénera: M. Baran, tréner brankárov: M. Ochaba, vedúci tímu: R. Fech, masér: T. Lovísek.

Hlasy trénerov a hráčov Slovenska U17 po stretnutí s Gruzínskom na 2017 M17 European Open Championship:

Fernando Gurich, tréner SVK U17: „Úvod stretnutia nám vyšiel, keď sme v 9. minúte viedli 6:1. Bol to podľa môjho názoru najkomplexnejší zápas, aký sme na turnaji odohrali. Kontrolovali sme zápas až do 59. minúty. Viedli sme o 5-6 gólov. Zbytočné vylúčenia v závere zápasu a 7m hod v prospech súpera 5 sekúnd pred koncom stretnutia rozhodli o konečnej remíze. Pre mňa je najdôležitejšie, že všetci hráči dostávajú na turnaji veľký priestor. Nekladiem dôraz na výsledky, ale je určite dôležitejšie, aby hráči mohli získať cenné medzinárodné skúsenosti. Nesústreďujeme sa na výsledky, ale na prácu s hráčmi smerom do budúcna. Toto je prvý krok. Výsledky budú dôležité až v ďalšej fáze.“

Michal Baran, asistent trénera SVK U17: „Som veľmi rád, že chlapci si po krátkom pohovore uvedomili, čo je dôležité a k zápasu pristúpili seriózne. Od úvodu som videl úplne iné nasadenie, bojovnosť, už to vyzeralo ako hádzaná. Hráči dobre spolupracovali a komunikovali, boli nebezpeční aj z diaľky. Bohužiaľ v druhom polčase prišli vylúčenia, čo nás stálo veľa síl. Máme stále veľký problém v spolupráci spojka – pivot. Dostávame veľa gólov od súperových pivotov, ale to sú všetko veci, na ktorých treba pracovať. Bolo to ešte ďaleko od nejakého výborného výkonu, ale v hre už bolo vidieť veľa pozitívnych vecí.“

Dávid Rybjanský, pivot SVK U17: „Bol to náročný zápas. V úvode sme si vybudovali niekoľko gólový náskok. Bohužiaľ sme naše vedenie stratili v posledných sekundách stretnutia, pretože sme nezvládli záverečnú desaťminútovku zápasu. Prestali sme hrať to, čo sme hrali predtým. Dúfam, že zajtra proti Fínsku sa to zmení a konečne dokážeme dotiahnuť stretnutie do víťazného konca.“

Marián Maliar, pravá spojka SVK U17: „Oproti zápasu s Holandskom sme začali veľmi dobre. Snažili sme sa byť koncentrovaní, hrali sme tento krát kolektívne, lepšie v obrane aj v útoku. Je len veľkou škodou, že sme tento súboj nedotiahli do víťazného konca, pretože sme boli počas celého stretnutia lepším tímom. V poslednej časti hry sme spravili niekoľko chýb v útoku, za ktoré nás Gruzínci potrestali. To rozhodlo o konečnej remíze napriek nášmu dobrému výkonu v zápase.“