Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenské hádzanárske nádeje v medzinárodnom kempe Ratka Nikoliča 2017

Na medzinárodnom mládežníckom kempe Ratka Nikoliča v Srbsku aj slovenské zastúpenie
11.07.2017, Autor: Mgr. Viliam Petko, Foto: Marko Obradovič
Na spomienkovej fotke z medzinárodného mládežníckeho hádzanárskeho kempu Ratka Nikoliča 2017 v srbskej Matarušskej Banji zľava sú: Viliam Petko, Samuel Fábry, profesor Abas Arslanagič, Peter Valko, Jakub Petko, Ratko Nikolič, Samuel Valent a Miloš Lacena.   

Slávny srbský hádzanársky reprezentant Ratko Nikolič už po tretí raz organizuje vlastný mládežnícky medzinárodný kemp,ktorý v súčastnosti prebieha v týždňových turnusoch od 25.júna do 16.júla 2017 v srbskom športovom stredisku Okanik v Matarušskej Banji. Hádzanárskym nádejám predovšetkým z Balkánu (zo Srbska,Bosny a Hercegoviny,Čiernej Hory a Chorvátska),ako aj z ďalších európskych krajín zo Švédska, Švajčiarska,Francúzska,Grécka a zo Slovenska,sa venujú špičkoví trénerskí odborníci a svetové hráčske hviezdy z bývalej Juhoslávie.

Mladí hádzanári (dievčatá a chlapci) vo veku 10-18 rokov nachádzajú výborné tréningové podmienky v pokojnej prírodnej scenérii pohoria Goč a kúpeľného mestečka Matarušská Banja. V športovom komplexe Okanik trénujú dvoj až trojfázovo denne v športovej hale so špeciálnou hádzanárskou palubovkou Gerflor, na regeneráciu využívajú letný otvorený bazén priamo v komplexe.

Šéfom trénerského tímu kempu Ratka Nikoliča je veľmi populárny Slobodan Jedokšič. Svoje trénerské skúsenosti a zručnosti odovzdávajú omladine aj Nebojša Golič (bývalý hráč nemeckého bundesligového celku HSG Wetzlar), Miloš Perovič - špeciálny kondičný tréner reprezentácií družstiev Čiernej Hory. Prípravu viedli aj ďalší svetoznámi vynikajúci tréneri ako uznávaný univerzitný profesor Abas Arslanagič, súčasní kouči mužských reprezentácií Jovica Cvetkovič (Srbsko) a Veselin Vujovič (Slovinsko). Do kempu zavítali aj skvelí hráči Žikica Milosavljevič, srbská reprezentantka Dragana Cvijič a v tomto týždni do kempu ešte prídu brankári – Danijel Šarič, bývalý gólman Barcelony i čerstvý víťaz Ligy majstrov s Vardarom Skopje Arpad Šterbik,a taktiež veľmi úspešný bývalý tréner SG Flensburg-Handewitt Ljubomir Vranjes.

Teší nás fakt, že aj Slovensko má svoje zastúpenie v medzinárodnom mládežníckom hádzanárskom kempe Ratka Nikoliča 2017. Skúsenosti tam naberajú mladší a starší dorastenci HK Agro Topoľčany - Peter Valko, Samuel Valent, Samuel Fábry a Miloš Lacena. Tatran Prešov reprezentujú starší žiak Jakub Petko a mládežnícky manažér Viliam Petko.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner