Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Šaľa s brankárom z Cypru, Reprezentantka Pastorková do Trenčína

Christophoros Nungovitch novým brankárom hádzanárov HKM Šaľa, hádzanárka Kristína Pastorková zmenila pôsobisko v rámci WHIL
12.07.2017, Autor: SITA, Foto: shkveseli.cz

Hádzanári HKM Šaľa budú mať cyperského brankára. Mariána Žernoviča, ktorý prestúpil do maďarského Ferencvárosu Budapešť, by mal nahradiť Christophoros Nungovitch. Dvadsaťsedemročný gólman (nar. 14. 12. 1989) dorazí v stredu, deň pred začiatkom letnej prípravy úradujúceho slovenského vicemajstra, do Šale. Informuje o tom stredajšie vydanie denníka Šport. Ide o reprezentanta Cypru, ktorý okrem domáceho SPE Strovolos Nikózia chytal aj za grécky AC Diomidis Argous (bol s ním víťazom Vyzývacieho pohára) a naposledy vo Francúzsku za Montélimar Cruas. Nungovitch je rodák z Kinshasy v DR Kongo.


Hádzanárky HK AS Trenčín získali reprezentačnú posilu. Dres tímu spod hradu Matúša Čáka si od nasledujúcej sezóny 2017/2018 bude obliekať aj Kristína Pastorková. Ešte len 19-ročná hráčka v uplynulom ročníku pôsobila v družstve ďalšieho účastníka spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) SHK Veselí nad Moravou, predtým naberala interligové skúsenosti v ŠKP Bratislava. "Už je isté, že idem do Trenčína. Je to najmä z dôvodu, že tam budem chodiť na vysokú školu. Ďalšie detaily sa vyjasnia až so začiatkom prípravy na budúci týždeň," uviedla pre agentúru SITA Pastorková, ktorá sa aktuálne pripravuje s národným tímom SR pod vedením trénera Dušana Poloza na sústredení v Púchove.

Kristína Pastorková patrila medzi opory Veselí v sezóne 2016/2017, nedávno si v Bratislave na slávnostnom vyhlásení výsledkov ankiet SZH prevzala ocenenie pre Talent roka 2016 v súťaži WHIL a zároveň bola členkou najlepšej sedmičky podľa jednotlivých hráčskych postov.

Zaujímavosťou je, že v uplynulej sezóne nastúpila v 1. kole WHIL 2016/2017 za SHK Veselí nad Moravou proti svojmu bývalému klubu ŠKP Bratislava a v edícii 2017/2018 sa situácia zopakuje, keď s HK AS Trenčín zavíta v úvodnom kole do Veselí.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner