Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Spackal záver duelu so Slovákmi, v ďalšej kvalifikácii už nepovedie Rusov

Dmitrij Torgovanov už nie je trénerom ruských hádzanárov
22.07.2017, Autor: SITA

Hádzanári Ruska nepostúpili z kvalifikácie majstrovstiev Európy 2018, keď sa v skupine aj so slovenskou účasťou na ich úkor presadili Švédi a Čiernohorci. Tento neúspech stál miesto trénera Dmitrija Torgovanova. Jeho anabáza pri reprezentačnom družstve, ktorá sa začala pred vyše dvoma rokmi, sa skončila minulý týždeň. Miesto Torgovanova, ktorý prebral národný tím vo februári 2015 po MS v Katare a následne s ním zvládol kvalifikačné úlohy v boji o ME 2016 v Poľsku (9.) a MS 2017 vo Francúzsku (12.), zaujal takmer o štyri roky mladší Eduard Kokšarov. Niekdajší vynikajúci ľavý krídelník a s vyše 1100 gólmi najlepší kanonier ruskej reprezentácie, úspešne pôsobil ako športový riaditeľ v macedónskom RK Vardar Skopje, ktorý tento rok triumfoval v Lige majstrov i SEHA League. "Ako hráč získal Kokšarov veľa titulov vrátane triumfu na olympijských hrách. Torgovanov sa teraz sústredí na prácu vo funkcii šéftrénera klubu z Petrohradu," poznamenal prezident Ruského hádzanárskeho zväzu Sergej Šiškariov.

Torgovanov zostane aj v pamäti slovenských reprezentantov a ich priaznivcov. Vlani v novembri v kvalifikačnom stretnutí v Moskve jeho trénerským zlyhaním, keď nepochopiteľne zvolil hru bez brankára, prišli ruskí hráči v dueli proti Slovákom v poslednej minúte o trojgólový náskok (31:28) a po konečnej remíze 31:31 aj o bod, ktorý im potom chýbal v konečnom účtovaní.

Torgovanov už síce nepokračuje ako kormidelník "zbornej", ale pár dní po jeho konci vo funkcii to osud zariadil tak, že Rusi sa opäť stretnú so slovenskými hádzanármi už v blížiacej sa I. fáze kvalifikácie MS 2019.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner