Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešov na úvod SEHA League 2017/18 proti Brestu

Víťaz SEHA Gazprom League 2017/2018 bude známy začiatkom mája
22.07.2017, Autor, Foto: SITA

Nadnárodná "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" 2017/2018 sa začne posledný augustový týždeň. Vyplýva to z vyžrebovania 7. ročníka, v ktorom budú jedným z desiatich účastníkov aj hádzanári Tatrana Prešov.


Úradujúcemu slovenskému majstrovi sa v 1. kole, ktoré je plánované na 29. - 30. augusta 2017, ušiel bieloruský Meškov Brest. Atraktívny duel so spolufavoritom súťaže sa bude hrať v Tatran handball aréne. Keď nepríde k zmene termínu, tak bude pre Šarišanov generálkou pred kvalifikáciou Ligy majstrov.


V rámci 1. kola sú na programe konfrontácie dvojičiek, resp. až na výnimku súboja Prešov - Brest národné derby tímov z rovnakých krajín: chorvátske PPD Záhreb - Nexe Našice, macedónske Metalurg Skopje - Vardar Skopje, slovinské Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Laško a srbské Vojvodina Nový Sad - Dinamo Pančevo. Až po určení presných hracích časov úvodného kola bude známe, kto sa postará o otvárací zápas sezóny.


SEHA Gazprom League bude mať v sezóne 2017/2018 takisto ako v predchádzajúcom ročníku desať účastníkov (ôsmich rovnakých ako v predchádzajúcej edícii a dvoch nováčikov), ale už len zo šiestich krajín. Novými tímami sú kluby zo Srbska RK Vojvodina Nový Sad (štvrtá účasť) a RK Dinamo Pančevo (úplný debutant). Toto duo nahradí dvojicu - maďarský Telekom Veszprém (víťaz z rokov 2015, 2016 a finalista 2017) a HRK Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny. Hrací systém zostáva nezmenený, základná časť bude pozostávať z 18 kôl (skončí sa 17. - 18. 3.) a vyvrcholí záverečným turnajom - Final 4, ktorý je na programe 4. - 6. mája 2018. Obhajcom prvenstva je macedónsky RK Vardar Skopje.


Program 1. kola SEHA Gazprom League 2017/2018 (29./30. 8.):

RK Metalurg Skopje (Maced.) - RK Vardar Skopje (Maced.)

Tatran Prešov (SR) - HC Meškov Brest (Biel.)

RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) - RK Dinamo Pančevo (Srb.)

RK Gorenje Velenje (Slovin.) - RK Celje Pivovarna Laško (Slovin.)

RK PPD Záhreb (Chor.) - RK Nexe Našice (Chor.)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner