Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Jícha skončil v Barcelone, najlepší hráč sveta za rok 2010 zvažuje ďalšiu budúcnosť

Česká hádzanárska hviezda Filip Jícha zvažuje, či ešte bude pokračovať v kariére aktívneho hráča
04.08.2017, Autor: SITA

Najlepší český hádzanár súčasnosti Filip Jícha si nebude obliekať dres FC Barcelona. So španielskym šampiónom, v ktorom strávil dva roky svojej úspešnej kariéry, sa dohodol na ukončení pôsobenia.

"Dnešným dňom už nie som členom tímu FC Barcelona. Pre zdravotné problémy, predovšetkým po operáciách bedrovej kosti a mojich kolien, už nie som schopný dostať sa na takú úroveň, z ktorej by som mal radosť a užíval som si ju počas mnohých krásnych sezón v nemeckej bundeslige. Do určitej miery je to smutné, na druhej strane to patrí k životu profesionálneho športovca. Teraz budem potrebovať nejaký čas so svojou rodinou a najbližšími priateľmi, aby sme prebrali, akým smerom sa bude uberať moja ďalšia budúcnosť. Či ešte aktívne alebo už úplne novou cestou," oznámil 35-ročný Jícha prostredníctvom svojho oficiálneho profilu na facebooku.

Jícha si počas doterajšej kariéry obliekal dresy Plzne, Dukly Praha, švajčiarskeho St. Otmar St. Gallen, nemeckých klubov TBW Lemgo (víťaz Pohára EHF), THW Kiel (víťaz Ligy majstrov 2010 a 2012, sedemnásobný bundesligový šampión) a katalánskeho veľkoklubu FC Barcelona (dvojnásobný víťaz Ligy Asobal). Plzenský rodák hrajúci prevažne na poste ľavej spojky získal za rok 2010 ocenenie pre najlepšieho svetového hádzanára, na ME 2010 v Rakúsku sa stal najlepším strelcom turnaja a odniesol si cenu pre najužitočnejšieho hráča šampionátu.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner