Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Návrat Fiľkovej Trehubovej a Dubajovej

Tetyana Fiľková Trehubová sa po 15 mesiacoch vracia do kádra hádzanárok michalovskej Iuventy, Katarína Dubajová sa vracia ako hrajúca trénerka Serede
18.07.2017, Autor: SITA

Do kádra hádzanárok Iuventy Michalovce sa vracia Tetyana Fiľková Trehubová. Slovenská reprezentantka sa na hádzanárskych palubovkách objaví po materskej dovolenke. Rodáčka z Užhorodu 10. januára 2017 priviedla na svet dcérku Arinu.

Úradujúci šampión SR informoval, že ľavoruká kanonierka sa v sezóne 2017/2018 opäť predstaví v drese Iuventy, ktorého oporou bola aj do prerušenia aktívnej hráčskej kariéry pre tehotenstvo. Fiľková Trehubová naposledy nastúpila za Michalovce 22. mája 2016 v Šali vo štvrtom zápase finálovej série národného play-off, keď sa radovala zo zisku majstrovského titulu.

Ľavoruká spojka či krídelníčka pôsobí na Zemplíne od januára 2010. Dvadsaťosemročná hádzanárka pôvodom z Ukrajiny má od mája 2014 občianstvo SR. S národným tímom Slovenska sa prebojovala na ME 2014, na kontinentálnom šampionáte v Maďarsku a Chorvátsku prispela k 12. miestu.

Pre omladený káder najúspešnejšieho slovenského ženského klubu súčasnosti bude vítanou posilou. Tréner František Urban môže okrem Fiľkovej Trehubovej počítať aj s kvartetom nových akvizícií - Nikoleta Trúnková, Macedónčanka Nataša Antičová, Ukrajinky Iryna Jablonská a Daria Kotová a trojicou dorasteniek - Katarína Muliková, Adriána Holejová a Lenka Holubová.Výrazná postava slovenskej ženskej hádzanej Katarína Dubajová sa vrátila na Slovensko. V roku 2015 uzavrela reprezentačnú kapitolu i pôsobenie na najvyššej úrovni, keď z poľského klubu MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz zamierila do Luxemburska, kde sa stala hráčkou luxemburského tímu Roude Léiw Bascharage. Po dvoch sezónach v tíme účastníka III. ligy v Nemecku sa však rozhodla pre návrat domov.

"V nasledujúcej sezóne bude klub Bascharage hrať iba v domácej súťaži a tá je slabučká," uviedla v rozhovore pre denník Šport najlepšia kanonierka v histórii reprezentácie SR. S hádzanou však 38-ročná skúsená ľavá spojka nekončí. "Hádzaná má stále baví a aj keď ju už nemienim hrať na vrcholovej úrovni, nechcem sa jej vzdať. Je to môj život a bez nej si ho viem iba ťažko predstaviť," tvrdí bratislavská rodáčka, ktorá podľa správy v Športe už zarezáva v novom klube. "Pôsobím už v druholigovej Seredi, kde budem fungovať ako hrajúca trénerka. Po návrate z Luxemburska ma Seredčania oslovili, či by som im nechcela pomôcť."

Katarína Dubajová si počas doterajšej kariéry už zahrala v Nemecku (Oldenburg), Dánsku (Frederikshavn, Horsens), Česku (Poruba), Poľsku (MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz) a Luxembursku (Roude Léiw Bascharage). Dvojnásobná najlepšia hádzanárka SR (2000 a 2001) pôsobila na Slovensku predovšetkým v HK Slovan Duslo Šaľa, v ktorom dlhé roky patrila medzi opory družstva. Okrem krátkych epizód v ŠKP Piccard Senec, HK Junior Močenok bola v minulosti hráčkou TJ Spoje Bratislava, Vinohrady Bratislava a TJ Slovan Modra. S reprezentáciou sa predstavila na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku. Svoj posledný zápas za národný tím, v ktorom sa priblížila k tisícgólovej hranici, odohrala 14. júna 2015 v odvete II. fázy kvalifikácie MS 2015 proti Španielsku.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner