Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Teodor Paul k Marošovi Balážovi do Vácu

Teodor Paul chcel odísť z Maďarska, paradoxne však bude v tamojšej najvyššej súťaži pôsobiť ešte minimálne do konca kalendárneho roka
25.08.2017, Autor, Foto: SITA

Brankárska jednotka hádzanárskej reprezentácie mužov Slovenska Teodor Paul mení dres. Už dávnejšie bolo známe, že nebude pokračovať Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK, ktorému sa po obsadení až 13. priečky nepodarilo udržať medzi maďarskou elitou. Paul túžil okúsiť ligovú súťaž v inej krajine, ale napokon - zatiaľ dočasne - zostáva naďalej v súťaži NB I. Jeho novým pôsobiskom bude Váci KSE, s ktorým sa dohodol na spolupráci zatiaľ do 31. decembra 2017. Kontrakt s Vácom podpísal v stredu. "Klub mi dal na výber, či chcem zmluvu do konca sezóny alebo kalendárneho roka s tým, že keď budem mať lepšiu ponuku, môžem odísť. Napokon som sa rozhodol, že vo Váci budem do konca decembra 2017 a potom sa uvidí," povedal pre agentúru SITA T. Paul.

Desiatemu tímu z uplynulej sezóny sa zranil brankár, a tak voľba padla na 30-ročného Košičana, ktorý si vďaka svojim výkonom urobil v Maďarsku veľmi dobré meno. Paul, ktorého túžbou naďalej zostáva vyskúšať si aj iný zahraničný angažmán, mal rôzne ponuky (Francúzsko, Nórsko, Rumunsko, ... ). Tie však neprijal. "Boli to aj mužstvá, za ktoré by som si rád zachytal, ale nevedeli sme sa dohodnúť na podmienkach, ktoré by mi vyhovovali. Najvážnejšie ponuky som mal z nórskeho Arendalu či francúzskeho Pays d’Aix Université Club," prezradil Paul a pokračoval: "V Maďarsku začínam už desiatu sezónu a rád by som okúsil aj niečo iné. Nemôžem povedať, že som nespokojný s aktuálnym riešením. V maďarskej lige pôsobia kvalitné tímy, je to vyrovnaná súťaž, v ktorej je každý duel náročný. Za tie roky už nebudem mať problém preorientovať sa na nový klub, potrebujem ešte spoznať niektorých nových spoluhráčov."

Najbližšie mesiace si zahrá po boku krajana Maroša Baláža, ktorý prišiel do Vácu ako letná posila z tureckého Tasova Yibo SK. Obaja košickí odchovanci budú na klubovej úrovni spoločne pôsobiť prvýkrát. "Potešilo ma, že sa s Marošom stretnem v jednom tíme. Poznáme sa od detstva, sme susedia a kamaráti. Vždy je fajn, keď máte v družstve krajana, obzvlášť, keď ide o vášho kamaráta."

Teodor Paul si dve sezóny obliekal dres maďarského prvoligového hádzanárskeho tímu Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK, do ktorého prestúpil v lete 2015 z Grundfos Tatabánya KC. Aj v Tatabányi strávil dve sezóny, v ročníku 2014/2015 jej pomohol k zisku bronzu.

Teodor Paul je košický odchovanec, ale jeho doterajšia kariéra je spätá predovšetkým s pôsobením v maďarských kluboch: PLER KC Budapešť (2008/09 - 2009/10, Celebi-FTC Budapešť (2010/2011), Csurgói KK (2011/12), FTC-PLER Budapešť (2012/2013), Grundfos Tatabánya KC (2013/14 - 2014/15), Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK (2015/16 - 2016/17). V roku 2010 sa stal hráčom úradujúceho šampióna MKB Veszprém KC, ale zaň nechytal, keďže ten ho postupne uvoľňoval na hosťovania do spomenutých klubov.

Paul patrí už dlhé roky medzi stálice mužskej reprezentácie SR, v drese ktorej robil väčšinou dvojku legende Richardovi Štochlovi. Ten v júni ukončil svoje účinkovanie v národnom tíme a jeho pozíciu prebral práve T. Paul, ktorý štartoval aj na majstrovstvách sveta 2009 a 2011. K reprezentácii oficiálne od septembra nastúpi nový dánsky kouč Heine Ernst Jensen, ktorý nahradí Martina Liptáka. "S Jensenom nemám prakticky žiadne skúsenosti, osobne sme sa zatiaľ nerozprávali a bližšie ho nepoznám. Uvidíme, čo táto zmena prinesie. Verím, že to budú len pozitíva. Či budem naďalej dostávať príležitosť v národnom tíme, to bude záležať na ňom ako novom trénerovi," dodal slovenský gólman.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner