Krok sa gólmi v závere postaral o víťazný vstup Tatrana do SEHA League

Tatran Prešov (SR) - BGK Meškov Brest (Biel.) 24:23 (11:11)
30.08.2017, Autor: SITA, Foto: Viktor Zamborský/SITA

Hádzanári Tatrana Prešov úspešne vstúpili do 7. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" víťazstvo. V stredajšom otváracom stretnutí tejto edície súťaže získali cenný sklap, keď v 1. kole zdolali v domácom prostredí bieloruský Meškov Brest, tretí tím konečného poradia uplynulej sezóny, tesne 24:23 (11:11).

Prešovčanom nevyšiel úvod duelu, keď po piatich minútach prehrávali 0:3, ale rýchlo sa spamätali a v 11. min Peskov prvýkrát naklonil skóre na ich stranu (4:3). V ďalšom priebehu sa tímy striedali vo vedení, ale jeden si nedokázal vypracovať výraznejší náskok. S výnimkou spomenutého začiatku ani jedno družstvo nevyhrávalo o viac ako jeden gól. V závere sa Šarišania museli doťahovať na súpera. V poslednej minúte však Dominik Krok vyrovnal na 23:23 a vzápätí ešte stihol streliť aj víťazný gól do siete Meškova. Na spojke hrajúci Krok bol s piatimi gólmi najlepším strelcom Tatrana, ktorý zatiaľ spolovice odplatil Brestu dve minulosezónne prehry z tejto súťaže.

"Na konci vyhral šťastnejší. Do zápasu sme dali všetko a stále sme verili, že môžeme zdolať tím ako Brest. Očakával som takýto vyrovnaný duel. Je pre nás povzbudením pred kvalifikačným víkendom v Lige majstrov,“ uviedol tréner zeleno-bielych Slavko Goluža.

Jeho zverenci si za víťazstvo pripísali do tabuľky tri body. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví v stredu 6. septembra, keď v 2. kole privíta od 17.15 h v Tatran handball aréne ďalšieho atraktívneho protivníka PPD Záhreb.

Výsledok - streda - SEHA Gazprom League 2017/2018 - 1. kolo:

Najviac gólov: D. Krok 5, Číp 4, Hrstka 4/3 - Igropulo 5/2, Nikulenkov a Škurinskij po 4

Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčení: 2 - 2, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.), 1500 divákov