Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Spoločná súťaž žien už ako MOL liga, začne sa v piatok vo Veselí

16. ročník spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok s nepárnym počtom účastníkov - s 8 českými a 5 slovenskými klubmi
31.08.2017, Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Pätnásť doterajších sezón bola spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok interligou (WHIL), od 16. ročníka ponesie vďaka novému partnerovi názov MOL liga. Prvé kolo aktuálnej edície odohrajú počas nadchádzajúceho predĺženého víkendu. Sezónu 2017/2018 otvorí v piatok 1. 9. od 18.00 h susedský cezhraničný súboj SHK Veselí nad Moravou - HK AS Trenčín. V sobotu 2. 9. bude program pokračovať štyrmi duelmi. Od 15.00 h televízna konfrontácia slovenského nováčika HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou s českým majstrom DHK Baník Most, v rovnakom čase nastúpia proti sebe Sokol Písek a HK Slovan Duslo Šaľa, od 17.30 h hostí slovenský šampión Iuventa Michalovce novica na českej strane HK Hodonín a od 18.00 h sa stretnú v repríze duelu o bronz z predchádzajúceho národného play-off DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba. Kolo, v ktorom má voľno ŠŠK Prešov, zakončí v nedeľu 3. 9. od 17.00 h stretnutie DHC Slavia Praha - HC Zlín.


MOL liga 2017/2018 bude mať opäť 13 účastníkov - tentoraz 8 českých a 5 slovenských klubov. V porovnaní s vlaňajškom ubudli zo zoznamu HK Partizánske a ŠKP Bratislava. Naopak, na mapu spoločnej súťaže sa po 6 rokoch vrátil HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou a na českej strane pribudol HK Hodonín. Celkové prvenstvo i slovenský titul a triumf v národnom pohári obhajuje Iuventa Michalovce. Zemplínčanky ovládli WHIL v uplynulých štyroch ročníkoch, naplniť tradičné vysoké ciele nebude jednoduchá úloha. Káder trénera Františka Urbana prešiel v lete výraznými zmenami. Odšili Slovenky Medveďová, S. Nagyová a legionárky Lafuenteová, Perederijová, Černovová, Dubovcovová, Schusterová. Ich miesta zaujali Tetyana Fiľková Trehubová, Nikoleta Trúnková, Macedónčanka Nataša Antičová, Ukrajinky Iryna Jablonská, Daria Kotová, dorastenky Katarína Muliková, Adriána Holejová a Lenka Holubová.


Na Slovensku bude konkurentom Iuventy najmä úradujúci vicemajster HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý až na Veselkovú a Tulipánovú zostal v hráčskom zložení pokope, navyše angažoval Jasmínu Vargovu či Natáliu Némethovú. V play-off nebude chcieť chýbať ŠŠK Prešov obhajujúci bronz. O zostávajú semifinálovú miestenku zvedú boj HK AS Trenčín a Bánovce nad Bebravou.


V Česku je vyzývateľom majstrovského Mosta predovšetkým pražská Slavia. Na medailové pozície sa bude chcieť vrátiť DHC Sokol Poruba a na účasť v play-off pomýšľajú aj ďalšie kluby - DHK Zora Olomouc, HC Zlín, SHK Veselí nad Moravou a Sokol Písek.


V dlhodobej základnej časti sa trinásť účastníkov stretne systémom každý s každým doma - vonku a dovedna v 26 kolách odohrajú všetky kluby po 24 zápasov, po ktorých bude známy celkový víťaz WHIL. Preňho je určená finančná prémia 2320 eur, druhý tím z konečného poradia získa 1660 eur a tretí 1000 eur. Vzhľadom na nepárny počet tímov bude mať v každom kole jedno družstvo voľno. Po skončení dlhodobej časti WHIL - 21. apríla 2018 nasleduje vyraďovacia časť (play-off) a nadstavbová časť (play-out).


Do národného play-off na Slovensku i v Česku postúpia štyri najlepšie tímy, ktoré utvoria semifinálové dvojice (1. - 4., 2. - 3.). Semifinále a finále sa hrá na Slovensku na tri víťazné stretnutia, o 3. miesto už len na dve. V Česku sa hrá celé play-off na dve víťazstvá. Semifinále play-off sa začne 28. 4., finále 12. 5. Nový slovenský majster bude známy najneskôr v stredu 23. mája 2018, český šampión v nedeľu 20. mája.


V ČR budú hrať družstvá na 5. - 8. mieste po dlhodobej časti tzv. play-out, v ktorom sa stretnú každý s každým doma - vonku. Získané body v dlhodobej časti si družstvá prenášajú, skóre však nie. Posledný tím po play-out zostupuje. Pre slovenský klub, ktorý sa nedostane do play-off, sa sezóna skončí.


Všetky stretnutia MOL ligy budú môcť priaznivci hádzanej sledovať na internetovom portáli TVCOM.cz.


Program 1. kola MOL ligy v hádzanej žien 2017/2018:

piatok 1. 9.:

18.00 h SHK Veselí nad Moravou - HK AS Trenčín

sobota 2. 9.:

15.00 Sokol Písek - HK Slovan Duslo Šaľa

15.00 HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - DHK Baník Most

17.30 Iuventa Michalovce - HK Hodonín

18.00 DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba

nedeľa 3. 9.:

17.00 DHC Slavia Praha - HC Zlín

ŠŠK Prešov - voľno

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner