Goluža uspel proti svojmu bývalému klubu, Tatran v SEHA League zatiaľ stopercentný

Tatran Prešov zatiaľ na 2. mieste v tabuľke SEHA League 2017/2018
08.09.2017, Autor, Foto: SITA

Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli v uplynulej sezóne nadnárodnej SEHA Gazprom League dovedna len štyri víťazstvá v 18 stretnutiach, čo im stačilo iba na predposlednú 9. priečku. V aktuálnej edícii majú za sebou dve vystúpenia a splnenú už polovicu tejto kvóty. Šarišania zatiaľ nepoznajú premožiteľa, keď v domácom prostredí zvládli víťazne oba zápasy, pričom získali skalpy dvoch účastníkov Final Four tejto súťaže 2017/2018. Po bieloruskom Meškove Brest (24:23) pokorili aj chorvátsky PPD Záhreb 33:28, keď po prvom polčase bol ešte nerozhodný stav 18:18.

Stredajší duel mal špecifickú príchuť pre nového kouča Tatrana Slavka Golužu, ktorý v uplynulej sezóne viedol práve Záhrebčanov. V minulosti s nimi dosiahol viacero úspechov vrátane triumfu v SEHA League. "Samozrejme, na začiatku súboja som pociťoval isté emócie, ale ako zápas plynul, sústredil som sa na svoju prácu. Chcem sa za výkon mojim zverencom poďakovať. Mužstvo plnilo pokyny a zápas dotiahlo do úspešného konca.“

Spokojnosť s predvedenou hrou vyjadril aj na spojke hrajúci Lukáš Urban: "Bol to kvalitný zápas, z našej strany veľmi dobrý druhý polčas. Vďaka nemu sme aj zvíťazili. Hrali sme výborne v obrane aj útoku.“

Prešovčania figurujú v tabuľke na 2. mieste o skóre za macedónskym obhajcom prvenstva RK Vardar Skopje. V sobotu 9. septembra môžu pridať tretí triumf v sérii, keď v Tatran handball aréne privítajú od 20.30 h Celje Pivovarna Laško.