Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Televízny šláger v Šali, k Váhu zavíta český šampión Most

V sobotu kompletné 2. kolo MOL ligy
08.09.2017, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Víkendové 2. kolo spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok 2017/2018 sa kompletne odohrá počas jedného dňa. Sobotňajšia porcia šiestich stretnutí MOL ligy ponúka hneď na úvod šláger HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Baník Most. Súboj úradujúceho slovenského vicemajstra s majstrom ČR sa odohrá aj pred televíznymi kamerami TV 213. Oba tímy začali sezónu hladkými víťazstvami na palubovkách súperov. Šalianky budú mať výhodu domáceho prostredia a tradičnej podpory svojich fanúšikov, navyše naposledy si s "čiernymi anjelmi" dokázali vo svojej hale poradiť (24:21 v marci 2017, pozn.).


"Sme si vedomí dôležitosti zápasu jesene na domácej pôde a aj toho, že k nám príde jedno z najkvalitnejších družstiev spoločnej súťaže, ktoré má ambície vyhrať dlhodobú časť MOL ligy. Navzájom sa sa nemáme vzájomne čím prekvapiť. Dôležité bude ísť do zápasu úplne koncentrovane a so zapáleným srdcom, ale s chladnou hlavou. Prehnaná motivácia môže byť v takomto zápase na škodu. Dievčatá sú odhodlané podať výkon na hranici svojich možností, pobiť sa o víťazstvo a uspieť pred domácim publikom. Stále nie je isté, či budem môcť počítať s pivotkou Ivanou Trochtovou," povedal pre klubový web kouč "chemičiek" Michal Lukačín.


Hádzanárky Šale si budú musieť dávať pozor predovšetkým na svoju bývalú spoluhráčku. Najlepšou strelkyňou Baníka aj v úvodnom kole v Bánovciach nad Bebravou bola Simona Szarková. "Je nová sezóna, začína sa od nuly, ale myslím si, že sme sa z minulosti poučili na sobotňajšie stretnutie sa náležite pripravujeme. V uplynulom ročníku sme Duslo doma zdolali o desať gólov. Teraz vieme, aký priebeh môže mať duel na šalianskej palubovke, takže sa na to dokážeme lepšie pripraviť," poznamenala pre oficiálnu stránku Mosta Szarková.


V ďalších sobotňajších stretnutiach slovenský šampión Iuventa Michalovce zavíta na pôdu HK AS Trenčín, ŠŠK Prešov bude hostiť DHK Zora Olomouc, nováčik HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou pocestuje do Zlína. Atraktívny súboj dvoch popredných českých tímov sa bude hrať v Ostrave, kde si DHC Sokol Poruba zmeria sily s DHC Slavia Praha. Odčiniť minulotýždňovú domácu prehru sa pokúsi Sokol Písek proti SHK Veselí nad Moravou.


Program stretnutí 2. kola MOL ligy žien 2017/2018:

sobota 9. 9.

HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Baník Most (15.00 h)

Sokol Písek - SHK Veselí nad Moravou (15.00)

HC Zlín - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou (17.00)

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha (18.00)

ŠŠK Prešov - DHK Zora Olomouc (18.00)

HK AS Trenčín - Iuventa Michalovce (19.00)

HK Hodonín má voľno.


Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner