V Topoľčanoch deľba bodov

HK Agro Topoľčany - MŠK Považská Bystrica 24:24 (10:13)
08.09.2017,Autor: SITA, Foto: mšk.sk

Úvodný zápas 2. kola Slovnaft handball extraligy hádzanárov 2017/2018 nemal víťaza. Obhajca bronzových medailí HK Agro Topoľčany remizoval v repríze súboja o 3. miesto z uplynulej sezóny s MŠK Považská Bystrica 24:24 (10:13). Topoľčanci ani raz počas duelu nevyhrávali, napokon im aspoň zisk bodu zaistil v záverečnej minúte Marek Hlinka.

V prvom polčase boli vo vedení iba hostia. Topoľčanci v úvode síce vyrovnali na 3:3, ale následná päťgólová šnúra vyniesla Považanom náskok 8:3. Domácim sa v závere úvodného dejstva podarilo znížiť na 10:12, no Jurák sa tesne pred klaksónom postaral o zveľadenie vedenia MŠK. Topoľčanom sa podarilo zmazať manko v 42. min (16:16), ale aj v ďalšom priebehu museli doťahovať náskok súpera. Z 18:21 vyrovnali na 21:21. Necelú minútu pred koncom naklonil skóre na považskobystrickú stranu Vallo, ale posledné slovo mal 38 sekúnd pred koncom Hlinka.

Počas víkendu sú na programe ďalšie tri stretnutia: v sobotu HC Sporta Hlohovec - Tatran Prešov "B", HC Štart Nové Zámky - TJ Slovan Modra a v nedeľu TJ Strojár Malacky - HKM Šaľa. Kolo skompletizuje vo štvrtok 14. 9. súboj bratislavského ŠKP s majstrovským Tatranom Prešov.

Hádzaná - Slovnaft handball extraliga 2017/2018 - muži - 2. kolo - piatok:

Najviac gólov: Cigáň 7/2, Hlinka 5, Jadroň 5/1 - Š. Macháč 7, Bystrický 6, Chudoba 4

pok. hody: 5/3 - 2/1, vylúčení: 6 - 5, ČK: 51. Bystrický (P. Bystrica) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a R. Sivák