Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Poloz nominoval na kvalifikáciu proti Čiernej Hore a Poľsku

Nominácia hádzanárok Slovenska na úvod kvalifikácie ME 2018
09.09.2017, Autor: SITA

Už je známe zloženie hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na úvodné dva zápasy II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2018 vo Francúzsku (30. 11. - 16. 12. 2018). Hlavný tréner Dušan Poloz nominoval na stretnutia proti hlavným konkurentom v 2. skupine 19-členný káder, v ktorom však ešte môže prísť k zmenám napríklad aj vzhľadom na súčasné zranenie kapitánky českého majstra DHK Baník Most Lucie Mikulčíkovej. Nominácia je bez prekvapení, vo výbere nie je nijaké nové meno, pozvánku dostali podľa očakávania najlepšie slovenské hádzanárky, s ktorými súčasný realizačný tím pracuje už nejaký čas.


V dueloch proti Čiernohorkám vo štvrtok 28. septembra v Bare a s Poľkami v nedeľu 1. októbra o 16.00 h v Nitra bude Polozovi k dispozícii aj skúsená krídelníčka Lýdia Jakubisová. Hráčka nemeckého vicemajstra Thüringer HC avizovala, že tieto kvalifikačné vystúpenia budú jej poslednými dvoma v najcennejšom drese.


Na ME 2018 postúpia prví dvaja zo všetkých skupín a najlepšie z družstiev umiestnených na 3. priečkach (pri nich sa berú do úvahy len výsledky s tímami na prvých dvoch postupových pozíciách).


Nominácia hádzanárok Slovenska na 1. a 2. kolo II. fázy kvalifikácie ME 2018 proti Čiernej Hore (28. 9. o 17.00 h v Bare a 1.10. o 16.00 h v Nitre):


brankárky: Adriana Medveďová (HC Dunarea Braila/Rum.), Lucia Gubiková (ŠŠK Prešov), Soňa Furgaláková (HK AS Trenčín)


pivotky: Martina Tulipánová (DHC Slavia Praha/ČR), Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Kristína Pastorková (HK AS Trenčín)


krídelníčky: Lýdia Jakubisová (Thüringer HC/Nem.), Lucia Mikulčík (DHK Baník Most/ČR), Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Holešová (Iuventa Michalovce), Lívia Klučková (HK Slovan Duslo Šaľa)


spojky: Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Monika Rajnohová (Le Havre Athletic Club Handball/Fr.), Julia Kučerová (Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE/Maď.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Sofia Demajová (DHC Sokol Poruba/ČR), Veronika Habánková, Marianna Rebičová (obe Iuventa Michalovce), Karin Bujnochová (HK Slovan Duslo Šaľa)


Náhradníčky:

brankárky: Zuzana Haládiková (HK Slovan Duslo Šaľa), Barbora Hanzalíková (HK AS Trenčín)

pivotky: Vladimíra Kišíková (Iuventa Michalovce), Barbora Königová (HK Slovan Duslo Šaľa)

krídelníčka: Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)

spojky: Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Olšovská (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Tatiana Šutranová, Viktória Vencuriková (obe ŠŠK Prešov)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner