Prešov nepridal tretie víťazstvo za sebou, doma nestačil na Celje

Tatran Prešov (SR) - RK Celje Pivovarna Laško (Slovin.) 25:26 (13:12)
10.09.2017, Autor, Foto: SITA

Hádzanári Tatrana Prešov nepredĺžili v 7. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" šnúru domácich víťazstiev na tri zápasy, keď v sobotu podľahli v rámci 3. kola pred svojím publikom slovinskému družstvu RK Celje Pivovarna Laško 25:26 (13:12).

Tatran viedol v 7. min po zásahu Hrstku 3:1, ale o päť minút neskôr svietilo na ukazovateli skóre stav 3:6. Domáci manko rýchlo zmazali a štvorgólovou šnúrou sa v 25. min dostali do vedenia 12:10. Hostia vzápätí vyrovnali, ale pred prestávkou naklonil misky váh na prešovskú stranu Krok. Po zmene strán sa družstvá vystriedali vo vedení. Odpútať od súpera sa v druhom dejstve dokázalo ako prvé Celje, ktoré v 42. min vyhrávali 21:18. Šarišania sa viackrát dotiahli na rozdiel jediného gólu. Keď však Mlakar zvýšil v 59. min na 26:23 pre slovinský tím, bolo rozhodnuté. Nič na tom už nezmenila ani kozmetická úprava výsledku v podaní zeleno-bielych, ktorých najlepším strelcom bol desaťgólový Bruno Butorac.

Zverenci trénera Slavka Golužu po dvoch víťazstvách utrpeli v treťom tohtosezónnom vystúpení v súťaži prvú prehru a so 6 bodmi zostali v tabuľke na 2. mieste. Úradujúceho slovenského šampióna čakajú v SEHA League najbližšie povinnosti o 10 dní, v utorok 19. septembra sa predstaví od 20.45 h na pôde macedónskeho obhajcu prvenstva RK Vardar Skopje.

Výsledok - sobota - SEHA Gazprom League 2017/2018 - 3. kolo:

Najviac gólov: Butorac 10/4, Hrstka 5/1, D. Krok 4 - Mlakar 9, Anič 5, Kodrin 4

Pok. hody: 9/5 - 2/0, vylúčení: 1 - 4, rozhodovali: Nikolič a Stojkovič (obaja Srb.), 2350 divákov