Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovák Volentics si splnil sen, zahrá si v najlepšej ligovej súťaži na svete

Miroslav Volentics podpísal s HSG Wetzlar zmluvu do 30. júna 2018
13.09.2017, Autor: SITA, Zdroj video: TA3

Hovorí sa, že trpezlivosť ruže prináša. V prípade slovenského hádzanárskeho reprezentanta Miroslava Volenticsa to bol vysnívaný angažmán v najlepšej ligovej súťaži sveta. Ešte vo februári sa dohodol na pokračovaní spolupráce v tom čase nemeckom druholigovom TuS Fendorf, v závere uplynulej sezóny to už vyzeralo, že sa ich cesty rozídu, ale v klube dali obľúbenému hráčovi priestor na prehodnotenie situácie a istý čas mu držali miesto. Bratislavský rodák sa však rozhodol nepokračovať v družstve, ktoré zostúpilo do tretej ligy. Úvod nového ligového ročníka síce nestihol, ale napokon sa dočkal angažmánu medzi nemeckou elitou. V pondelok ho HSG Wetzlar oficiálne predstavil ako novú posilu, ktorá si bude obliekať zeleno-biely dres s číslom 19.

Tridsaťjedenročný pravý krídelník, ktorý v uplynulej sezóne nastrieľal 151 gólov z hry v druhej najvyššej nemeckej súťaži za TuS Fendorf, sa po úspešnom absolvovaní lekárskej prehliadky upísal Wetzlaru do 30. júna 2018. V družstve má zaceliť dieru po výpadku zraneného odchovanca Tima Rüdigera.

"Keď sme už vedeli, že, žiaľ, nemôžeme počítať s Rüdigerom, ktorého problémy s kolenom vyradili dlhodobo, začali sme sa obzerať po náhrade. Hľadali sme niekoho ku Kristianovi Björnsenovi na post pravého krídla, na ktorý bol jediným hráčom, čo predstavovalo značné riziko. Pozorne sme monitorovali hráčsky trh. Miroslav presvedčil nášho trénera na dvojdňovej skúške. Bol bez zmluvy a my sme teraz radi, že sme ho získali. Volentics má vďaka účinkovaniu v národnom tíme SR dostatok medzinárodných skúseností, v reprezentácii i vo Fendorfe ukázal potenciál na strieľanie gólov. Nás navyše absolútne presvedčil aj z ľudskej stránky," uviedol pre klubový web šéf HSG Björn Seipp.

Volentics by mal byť tímu zo stredu bundesligovej tabuľky k dispozícii už vo štvrtok pri stretnutí 5. kola na palubovke TuS N-Lübbecke. "Vždy bolo mojím snom zahrať si v I. bundeslige. Teraz sa stane sen skutočnosťou. Som veľmi vďačný trénerovi i vedeniu HSG za túto šancu. Rád by som poďakoval aj TuS Fendorf, zásluhou ktorého som sa dostal do Nemecka. Cítil som sa tam veľmi dobre. Momentálne sa však už sústredím na nové pôsobisko, kde ma srdečne prijali. Poznám svoju pozíciu. Chcem pomôcť tímu a klubu k dosiahnutiu čo najväčších úspechov. Už sa teším na môj prvý domáci zápas v Rittal Arene pred fantastickými fanúšikmi," neskrýval Volentics, ktorý žije so svojou partnerkou v Bonne, potešenie, že si zahrá medzi nemeckou elitou.

Rýchlonohý pravý krídelník je štvrtým Slovákom na aktuálnych súpiskách tímov z I. bundesligy, okrem neho sú to Miloš Putera (SC DHfK Leipzig), Martin Straňovský (HC Erlangen) a Dominik Kalafut (TSV Hannover-Burgdorf). Volentics nadviaže v HSG Wetzlar na slovenskú stopu, ktorú tam počas päťročného účinkovania (2009 - 2014) zanechal ďalší vynikajúci slovenský hádzanár Daniel Valo.

Miroslav Volentics strávil prevažnú časť svojej hráčskej kariéry v bratislavskom ŠKP, odkiaľ v lete 2015 zamieril do TuS Ferndorf, vtedajšieho nováčika II. bundesligy. Vo Fendorfe strávil dve sezóny.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner