Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Most prvýkrát doma, Iuventa proti Písku so šancou na tretie hladké víťazstvo v sezóne

Pred 3. kolom MOL ligy
15.09.2017, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Predĺžený víkend nebude ani bez spoločnej slovensko-českej súťaže žien. Počas víkendu sa odohrá päť zápasov 3. kola MOL ligy 2017/2018, zostávajúci duel DHC Slavia Praha - ŠŠK Prešov odložili pre účasť "zošívaných" v Pohári EHF na 3. novembra, voľno má tentoraz HK AS Trenčín.

Program odštartuje televízny súboj, v ktorom sa vo Veselí predstaví Šaľa. Obe družstvá majú čo naprávať. Hráčky Dusla budú chcieť po minulotýždňovej domácej prehre s Mostom opäť zabodovať naplno a domáci tím SHK zase odčiniť nepodarený druhý polčas v Písku. "Mali sme v ňom skutočne veľa smoly. Tentoraz to bude úplne iné stretnutie. Musíme si dať pozor na nebezpečné protiútoky Šale," poznamenal pre oficiálnu klubovú stránku slovenský kouč Veselí Ľuboš Hudák.

Iuventa bude potvrdzovať líderskú pozíciu vo svojej Chemkostav aréne, kde má po dvoch hladkých výhrach šancu pridať aj tretiu - tentoraz proti Písku. Český konkurent slovenského majstra DHK Baník Most nebude chcieť zaostať, a tak by mal proti HC Zlín bodovať naplno. Obzvlášť, keď to bude jeho tohtosezónna premiéra pred svojimi fanúšikmi. "Verím, že diváci sú hladní po hádzanej. My im chceme ponúknuť rýchlu a atraktívnu hru. Zlín nám herne sedí, ale sme si vedomí jeho sily," povedal pre klubový web slovenský kouč Baníka Peter Dávid. Úloha jasného favorita patrí aj ďalšiemu domácemu tímu, a to v konfrontácii DHK Zora Olomouc - HK Hodonín. Náročná úloha čaká tiež nováčika na slovenskej strane HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, ktorý privíta DHC Sokol Poruba. Hostky sú zatiaľ bez víťazstva. "Určite sme favoritom a budeme to chcieť potvrdiť. Už potrebujeme zabodovať naplno a trochu si zdvihnúť náladu," vyhlásil pre hazenaporuba.cz kormidelník ostravského tímu Peter Olšavský.


Program zápasov 3. kola MOL ligy 2017/2018:


sobota 16. 9.

SHK Veselí nad Moravou - HK Slovan Duslo Šaľa (15.00 h)

Iuventa Michalovce - Sokol Písek (16.30)

DHK Zora Olomouc - HK Hodonín (17.30)

DHK Baník Most - HC Zlín (18.00)

nedeľa 17. 9.

HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - DHC Sokol Poruba (17.00)

DHC Slavia Praha - ŠŠK Prešov preložili na 3. 11. o 18.00 h

HK AS Trenčín voľno

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner