Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prvé trénerské víťazstvo Kukučku v Lige majstrov, Víťazná premiéra Volenticsa v drese HSG Wetzlar

Kadetten Schaffhausen (Švaj.) - Elverum Handball (Nór.) 36:30 (17:15), Miroslav Volentics prvýkrát v kádri na zápase I. bundesligy
15.09.2017, Autor: SITA, Foto: kadettensh.ch

Slovák Peter Kukučka sa počas svojej doterajšej krátkej trénerskej kariéry môže pochváliť už aj víťazným zápasom v hádzanárskej Lige majstrov mužov. Dosiahol ho na lavičke švajčiarskeho Kadetten Schaffhausen vo štvrtok v stretnutí úvodného kola skupinovej fázy najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov 2017/2018, keď si jeho zverenci vo svojej BBC Arene poradili s nórskym Elverumom Handball 36:30 (17:15).

"V úvode sme mali veľký rešpekt zo súpera a hrali sme opatrne až bojazlivo, ale potom sme náš výkon zlepšili," citovala stránka EHF Kukučku, ktorý si na lavičku úradujúceho šampióna krajiny helvétskeho kríža sadol v polovici uplynulej sezóne. V nej viedol svoje mužstvo už aj v šiestich dueloch LM proti renomovaným protivníkom (Kiel, Barcelona, PSG, Veszprém, Flensburg-Handewitt a Bjerringbro-Silkeborg), teraz sa na siedmy pokus konečne tešil z bodového zisku v elitnej súťaži.

Výsledky štvrtkových stretnutí 1. kola skupinovej fázy Ligy majstrov v hádzanej mužov 2016/2017:

C-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále):

Kadetten Schaffhausen (Švaj.) - Elverum Handball (Nór.) 36:30 (17:15)

D-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále):

HC Motor Záporožie (Ukr.) - Čechovskí Medvedi (Rus.) 36:23 (21:16)Slovenský hádzanársky reprezentant Miroslav Volentics okúsil premiérovo zápas v I. bundeslige. Tridsaťjedenročný pravý krídelník sa v pondelok stal hráčom HSG Wetzlar a vo štvrtok figuroval v zápise na duel 5. kola najvyššej nemeckej súťaže. Tréner HSG Kai Wandschneider zaradil bratislavského rodáka do kádra na stretnutie na palubovke TuS N-Lübbecke, kde Wetzlar napokon triumfoval 23:17 (11:9). Hráči HSG Wetzlar po Volenticsovom príchode, ktorý bol bez zápisu do štatistík, prerušili trojzápasovú minisériu bez víťazstva a vďaka zisku dvoch bodov sa v tabuľke posunuli na 4. priečku.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner