MOL liga - V sobotu v 3. kole podľa papierových predpokladov

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018
17.09.2017,Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Víťazné tímy zo sobotňajších zápasov 3. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok - MOL ligy 2017/2018 sa zoradili na prvých štyroch miestach aktuálnej a neúplnej tabuľky. Líderskú pozíciu si udržala Iuventa Michalovce, ktorá v II. polčase zlomila prekvapujúco tuhý odpor Sokola Písek. Strojkyňami výhry 33:27 boli strelecky disponované Rebičová (12 gólov) a Habánková (10). Úlohu favorita poľahky zvládol DHK Baník Most, keď si v prvom domácom dueli tohtoročnej sezóny poradil s HC Zlín 35:22. Výrazný podiel na tom mala aj Slovenka S. Szarková (8). Tesný úspech v dramatickom priebehu si pripísali na konto hráčky Slovana Duslo Šaľa, keď v televíznej konfrontácii tesne pokorili domáci SHK Veselí nad Moravou 23:22, hoci v priebehu II. polčasu viedli už 18:12. O zisku dvoch bodov rozhodla premeneným pokutovým hodom v poslednej minúte I. Bahýlová. DHK Zora Olomouc sa najmä v I. polčase trápil s nováčikom HK Hodonín, ale po zmene strán sa predsa len zlepšeným výkonom od súpera odpútal a napokon zvíťazil 24:21.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018:

SHK Veselí nad Moravou - HK Slovan Duslo Šaľa 22:23 (11:14)

Najviac gólov: Olšovská 6, Šustková 5/1, K. Novotná 4/2 - Klučková 8/2, Pócsíková a Bujnochová po 3, B. Königová, Rácková a J. Vargová po 2, I. Bahýlová 2/1

Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 2 - 4, ČK: 45. Klučková (Šaľa) za nešportové správanie, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 340 divákov

Iuventa Michalovce - Sokol Písek 33:27 (18:16)

Najviac gólov: Rebičová 12, Habánková 10/2, M. Holešová, Trúnková a Bajčiová po 3 - Palasová 10/6, Boorová 6, Kubišová a Pelešková po 4

Pok. hody: 2/2 - 8/6, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 500 divákov

DHK Baník Most - HC Zlín 35:22 (12:9)

Najviac gólov: S. Szarková 8/4, Jeřábková 7, Zachová a Stříšková po 4 - Hubová 7/2, Ševčíková 5/1, Baumbachová, Hradilová, Mizerová a Očadlíková po 2

Pok. hody: 5/5 - 5/3, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Pavlát a Točík (obaja ČR), 831 divákov

DHK Zora Olomouc - HK Hodonín 24:21 (11:11)

Najviac gólov: Gajdošíková 6, Kapsová 5, Kubáčková 4/1 - Kalinová 5/2, Patrnčiaková 4, M. Budayová 3

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Valášek a Vychodil (obaja ČR), 212 divákov