Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Lipták chcel zostať do februára 2018, v budúcnosti už asi nie ako tréner

Martin Lipták po ukončení pôsobenia v hádzanárskej reprezentácii mužov SR: "S niečím sme začali a ja osobne vidím progres. Ide to pomaly a niekedy ani nie je s kým, ale chce to trpezlivosť. Stredná generácia nám chýba a toto musí slovenská mužská reprezentácia prekonať"
20.09.2017, Autor: SITA, Foto: Kristián Molnár

Pred mesiacom oznámilo vedenie Slovenského zväzu hádzanej (SZH) ukončenie pôsobenia Martina Liptáka na lavičke mužskej reprezentácie SR. Stalo sa tak na základe vzájomnej dohody k 31. augustu 2017.

"Je mi to nepríjemné pre dohodu s hráčmi, že dokončíme spolu predkvalifikáciu o MS 2019. Tá dohoda platila do konca februára 2018, dokedy som mal platnú zmluvu so SZH a tú som chcel dodržať. Názor viceprezidenta SZH Ernöa Kelecsényiho bol, že už ďalšiu kvalifikáciu by mal začať nový kormidelník, keďže som nechcel pristúpiť na podmienku, aby som sa stal profesionálnym trénerom reprezentácie mužov, čiže na dennej báze bez pôsobenia v klube. Takže sme sa dohodli o ukončení spolupráce," povedal Lipták k svojmu koncu v národnom tíme v rozhovore pre web sporta.sk.

Odišiel od rozpracovaného diela. "Táto práca bude ešte dlho nedokončená. Aj ja som sľuboval, že to omladím, ale na tých mladíkov si ešte musíme počkať. Máme ich, ale potrebujú čas. Myslím si, že sa veľa urobilo z hľadiska disciplíny, taktiky a prípravy na zápasy. Pokúsili sme sa tomu dať systém. Toho času nebolo veľa, ale robili sme na tom pocitovo. Postupne to bolo lepšie a lepšie. Možno pre niekoho nepodstatné veci, lebo aj tak sme nič neuhrali, ale pre mňa veľmi dôležité posuny. Za tie dva roky získalo mužstvo charakter, neodflákalo nič, o čom by som vedel. Niektorí hráči skončili u mňa preto, lebo mali všetko - skúsenosti, výkonnosť, vek, len charakter nie. Je to mužstvo, ktorému chýba bolestne stredná generácia medzi 24 - 28 rokov. Teraz je to na veľmi zrelých hráčoch a veľmi mladých a neskúsených hádzanároch. S niečím sme začali a ja osobne vidím progres. Ide to pomaly a niekedy ani nie je s kým, ale chce to trpezlivosť. Stredná generácia nám chýba a toto musí slovenská mužská reprezentácia prekonať," obzrel sa bývalý vynikajúci hráč za svojím vyše dvojročným pôsobením na lavičke reprezentácie.

"Som pyšný, že som bol reprezentačným trénerom Slovenska a vďačný za túto možnosť. Som pyšný za spoluprácu s R. Štochlom, R. Antlom, A. Petrom, M. Puterom, M. Straňovským, M. Mazákom, Ľ. Ďurišom, P. Dudášom, O. Rábekom, T. Urbanom, M. Volenticsom a všetkými, čo sa mi tam motali a chceli so mnou spolupracovať, ako aj na spoluprácu s mojím realizačným tímom, ktorý odvádzal super prácu," poďakoval sa svojím zverencom a spolupracovníkom na stránke svojho klubového zamestnávateľa HC Sporta Hlohovec Lipták, ktorého čaká rozhodovanie o ďalšom smerovaní jeho kariéry. "Myslím, že to necháme plynúť do konca tejto sezóny a potom sa uvidí. Nebojím sa, že by som zostal bez práce, či už v Hlohovci alebo niekde inde. Ešte neviem v akej pozícii. V trénerskej už asi pravdepodobne nie," dodal na záver 53-ročný Košičan.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner