Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenky inšpiroval Sagan, z kvalifikácie ME chcú postúpiť

Dušan Poloz (tréner hádzanárok SR) pred začiatkom bojov o ME 2018: "Naším cieľom v kvalifikácii je postup, a to z akejkoľvek pozície"
25.09.2017, Autor: SITA

Hádzanárky Slovenska sa už od víkendu pripravujú v Nitre na tohtotýždňový vstup do II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2018 vo Francúzsku (30. novembra - 16. decembra 2018). Hneď na úvod zrazu sa o ich nepriamu motiváciu postaral cyklista Peter Sagan, ktorý je po nedeľňajšom triumfe na majstrovstvách sveta v nórskom Bergene už trojnásobným šampiónom. "Čo dosiahol Peter Sagan, je niečo fenomenálne. S dievčatami sme jeho počínanie na MS v nedeľu sledovali. Je to aj inšpirácia pre nás," povedal na úvod pondelkového brífingu s médiami kouč reprezentácie žien SR Dušan Poloz.

Slovenky majú pred sebou výzvu po štyroch rokoch opäť štartovať na vrcholnom podujatí. "Pred troma rokmi sa nám podarilo postúpiť na ME 2014, v predchádzajúcej kvalifikácii nám to nevyšlo, keď sme neuspeli zrovna v domácom dueli s Poľskom a prehrali sme ho o dva góly (21:23, pozn.). Teraz cítim a myslím si, že po roku či dvoch budovania v podstate nového tímu, keď nám v reprezentácii skončili niektoré hráčky, je načase opäť skúsiť niečo vážne. Naším cieľom v kvalifikácii je postup, a to z akejkoľvek pozície. Tejto ambície sa nevzdáme ani v prípade prehier v prvých dvoch dueloch s Čiernou Horou a Poľskom. Stále by totiž existovala šanca na postup z 3. priečky. Pred rokom na to stačili aj dva body, čiže nám zdolať tie Poľky," pokračoval Poloz a k tohtotýždňovým zámerom v práci s národným družstvom SR poznamenal: "Chceme ďalej rozvíjať hráčky. Nielen z mentálnej, fyzickej či hernej stránky, ale aj pokiaľ ide charakter človeka, aby mali hráčky lojalitu k tímu, ako aj vzájomnú dôveru, úctu a rešpekt."

Slovenské hádzanárky čakajú na úvod najťažší súperi v 2. kvalifikačnej skupine. Vo štvrtok 28. septembra nastúpia o 17.00 h v Bare proti Čiernej Hore a v nedeľu 1. októbra budú od 16.00 h hostiť v Nitre Poľky. "Chceme bodovať s týmito družstvami. Ja však budem spokojný aj vtedy, keď po dvoch kolách budeme mať na konte bod. Podstatný po zápase bude dobrý pocit z odvedenej práce, keď hráčky odovzdajú maximum, na palubovke predvedú to, čo sme natrénovali a budú spokojné s vlastným výkonom," dodal český kormidelník v slovenských službách.


Program tohtotýždňových zápasov 2. skupiny II. fázy kvalifikácie hádzanárok o postup na ME 2018 vo Francúzsku:

1. kolo:

27. septembra 2017: Poľsko - Taliansko (18.00 h, Lubin), 28. 9. Čierna Hora - Slovensko (17.00 h, Bar)

2. kolo:

1. 10. Taliansko - Čierna Hora (16.30 h, Brescia), Slovensko - Poľsko (16.00 h, Nitra)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner