Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Proti Poľkám nič nevyšlo, Slovenky však boj o postup nevzdávajú

Dušan Poloz (tréner SR) o lúčiacej sa Jakubisovej: "Na palubovke sa pokúsime jej absenciu nejako zaplátať, horšie to však bude mimo nej, keďže strácame veľkú osobnosť"
02.10.2017, Autor: SITA, Foto: Miroslav Slávik

 Hádzanárky Slovenska sa po tesnej prehre 23:24 na pôde Čiernej Hory v ouvertúre II. fázy kvalifikácie ME 2018 nádejali, že pred domácim publikom v Nitre zabodujú proti Poľsku. Ich druhé vystúpenie však nedopadlo podľa želania.

"Poľky boli lepší súper ako Čiernohorky. My sme podali horší výkon ako v Bare. Keď som si pozrel duel Poľska s Talianskom, povedal som, že Poľky sú momentálne suverénne najlepší tím našej skupiny. Dokázali to v oboch doterajších vystúpeniach. Prekvapuje ma to, ale vidieť, že sú zohrané a sú lepšie ako my. Čierna Hora v súčasnosti nemá na Poľsko. Kiežby to tak bolo aj výsledkovo, je to totiž naša posledná šanca," priznal po nedeľňajšom stretnutí kouč žien SR Dušan Poloz, ktorý veril, že jeho zverenky by nad Poľskom mohli vyhrať: "Pri výkone na hranici našich možností by sme ich mohli zdolať, ale prišli v takej forme, že boli o triedu lepšie. Cítil som, že dievčatá sú nachystané a šliapu naplno, ale jednoducho to nedopadlo podľa našich predstáv. Bol to totálny výbuch, na ktorý treba rýchlo zabudnúť a ideme ďalej."

Poľsko a Čierna Hora okupujú aktuálne prvé dve postupové priečky v tabuľke 2. kvalifikačnej skupiny so ziskom 4 bodov. Slovensko a Taliansko majú po prvej tretine bojov o ME 2018 na konte nulu. "Už to nie je v našich rukách. Ako najlepší tím z tretích miest postúpime už len ťažko. Ak sa máme baviť o našich šanciach, tak tie klesli. Verím, že Poľky si udržia formu v celej kvalifikácii a nestratia ani bod. Potom máme ešte šancu, predpokladom je uspieť dvakrát proti Taliansku a následne doma s Čiernou Horou," tvrdí český kormidelník v slovenských službách.

Poloz po nedeľňajšom stretnutí priznal, že to bol najhorší výkon jeho zvereniek v domácom prostredí. "Nám to nevyšlo ako tímu. Strelecká potencia bola slabá, zo 44 striel sme dali len 20 gólov, zaostávali sme v silovom vybavení hráčok, v hre jedna na jednu. Žiaľ, v nedeľu to nevyšlo. S tým nič nenarobíme, to sa stáva. Ťažko sa hodnotí tento výkon, nie je sa totiž na čom chytiť. Kým však šanca existuje, urobíme maximum, aby sme ju premenili na realitu. Hádzaná je môj životný štýl, svoju prácu si robím vždy naplno."

Vzhľadom na vysokú prehru malo lúčenie s reprezentačným dresom trpkú príchuť pre skúsenú krídelníčku Lýdiu Jakubisovú, ktorá bola najlepšou strelkyňou slovenského družstva. "Lydka nám bude chýbať nielen na ihrisku, ale aj ako osobnosť. Pre slovenskú hádzanú urobila veľmi veľa. Za posledných 20 rokov bola spolu s Katkou Dubajovou jednou z najdôležitejších hráčok. Má môj veľký rešpekt, mala ho aj v tíme. Na palubovke sa pokúsime jej absenciu nejako zaplátať, horšie to však bude mimo nej, keďže strácame veľkú osobnosť," vyjadril sa Poloz na adresu Jakubisovej.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner