Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Tomáš Urban v zostave kola I. bundesligy

Pravý krídelník Göppingenu Tomáš Urban skóroval šesťkrát do siete
03.10.2017, Autor: SITA, Foto: DKB Handball Bundesliga

 Slovenský hádzanársky reprezentant Tomáš Urban sa udomácňuje v zostave Frisch Auf! Göppingen. Za tím svojho nového zamestnávateľa odohral po prestupe z THSV Eisenach ešte len tri bundesligové zápasy, ale už si vyslúžil aj zaradenie do najlepšej sedmičky kola v najvyššej nemeckej súťaži. Urban sa v nedeľňajšom stretnutí na palubovke TV 05/07 Hüttenberg podieľal na remíze Göppingenu 28:28 (16:11) šiestimi gólmi.


"Po svojom príchode z II. bundesligy sa stal hneď najlepším strelcom svojho nového mužstva," zdôvodnili zostavovatelia All-Star tímu zaradenie 28-ročného Košičana na pozíciu pravého krídla v elitnom výbere 7. kola, kde mu robili spoločnosť Jannick Green, Matthias Musche, Hendrik Pekeler, Rasmus Lauge, Andy Schmid a Isaías Guardiola.


Urbana zatiaľ môže mrzieť len skutočnosť, že s Frisch Auf! ešte neokúsil chuť výhry. Okrem spomenutého nerozhodného výsledku v Hüttenbergu uhrali hádzanári Göppingenu remízu s TBV Lemgo (27:27) a prehrali v derby s TBV 1898 Stuttgart (21:23), po ktorom prišlo k zmene na trénerskom poste. Po Magnusovi Anderssonovi je kormidelníkom aktuálne 12. tímu tabuľky Rolf Brack.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner