Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prvá nominácia nového kouča SR Jensena aj s Kopčom

Pivot Michal Kopčo sa vracia do reprezentácie hádzanárov SR
11.10.2017, Autor: SITA / redakcia

Už je známa nominácia slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov na vstup do I. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Nemecku a Dánsku. Slováci do nej pôjdu už pod vedením nového kouča - Dána Heineho Ernsta Jensena, ktorý oficiálne od 1. septembra 2017 nahradil Martina Liptáka.

Jensen nominoval na zápasy proti Rusku a Luxembursku v rámci 1. kvalifikačnej skupiny 18-členný káder. Z tradičných opôr v ňom chýbajú Martin Straňovský z nemeckého HC Erlangen a zranená spojka prešovského Tatrana Oliver Rábek. Naopak, príležitosť dostávajú mladí Topoľčanci - krídelník Dávid Michalka a spojka Marek Hlinka. Do národného tímu sa po vyše dvoch rokoch vracia Michal Kopčo. Skúsený pivot portugalského Sportingu Lisabon, s ktorým v uplynulej sezóne triumfoval vo Vyzývacom pohári, doteraz naposledy nastúpil v národnom tíme ešte v júni 2015 v Štokholme proti Švédsku v závere II. fázy kvalifikácie ME 2016. Pri Jensenovom predchodcovi Martinovi Liptákovi potom ešte dostal pozvánku, ale ospravedlnil sa a následne sa v reprezentácii už neobjavil. Po vyše ročnej pauze sa medzi nominovanými hráčmi ocitol aj skúsený ľavák Maroš Baláž momentálne pôsobiaci v maďarskom Váci.

Takto sa k prvej nominácií mužskej reprezentácie vyjadril nový reprezentačný tréner Heine Ernst Jensen: "V posledných mesiacoch som s väčšinou hráčov viedol rozhovory, či už osobne v Prešove na kvalifikačnom turnaji Ligy majstrov, na mojich návštevách v Nemecku a Maďarsku alebo telefonicky. Zo všetkých stretnutí som mal veľmi dobrý pocit. Martin Straňovský a Peter Dudáš žiaľ v nominácií na tento zraz absentujú z rodinných dôvodov. Situácia ohľadom Miloša Puteru sa nemení. S Milošom som mal veľmi dobrý rozhovor, no momentálne žiaľ preňho nie je možné, aby bol pevnou súčasťou národného výberu. Toto rozhodnutie však nemá nič spoločné s trénermi, spoluhráčmi alebo zväzom. U Olivera Rábeka žiaľ nastala situácia, že má vážne zranené rameno, kvôli čomu bude dlhší čas chýbať. Olimu samozrejme želáme to najlepšie a veríme, že sa vráti ešte silnejší. Pre reprezentáciu je to veľmi dôležitý hráč." 

Slováci začnú boj o jednu postupovú miestenku v skupine vo štvrtok 26. októbra v Petrohrade s najväčšími konkurentmi Rusmi. Následne o tri dni neskôr v nedeľu 29. 10. privítajú v Považskej Bystrici Luxemburčanov.

Zraz slovenských hádzanárov je naplánovaný na nedeľu 22. 10. v bratislavskom hoteli Premium.


Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na zápasy proti Rusku (26. 10. v Petrohrade) a Luxembursku (29. 10. v Považskej Bystrici) v I. fáze kvalifikácie MS 2019:

brankári: Teodor Paul (Váci KSE/Maď.), Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Maď.)

pivoti: Dominik Kalafut (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Michal Kopčo (Sporting CP Lisabon/Portug.)

krídla: Tomáš Urban (Frisch Auf! Göppingen/Nem.), Miroslav Volentics (HSG Wetzlar/Nem.), Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Dávid Michalka (HK Agro Topoľčany)

spojky: Patrik Hruščák (HC Elbflorenz Drážďany/Nem.), Ľubomír Ďuriš, Matej Mikita (obaja B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Maroš Baláž (Váci KSE/Maď.), Lukáš Urban, Dominik Krok (obaja Tatran Prešov), Vladimír Guzy (HKM Šaľa), Marek Hlinka (HK Agro Topoľčany)


Náhradníci:

pivoti: Martin Mazák (CYEB-Budakalász FKC), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner