Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Maďarská reprezentácia už bez svojej hviezdy L. Nagya

László Nagy sa po 18 rokoch ukončil svoju reprezentačnú kariéru
12.10.2017, Autor: SITA, Foto: timeoutmag.com

Hádzanári Maďarska sa budú musieť zaobísť bez svojej veľkej opory a charizmatického lídra Lászlóa Nagya. Legendárny hráč totiž oznámil ukončenie svojho pôsobenia v národnom tíme. Stalo sa tak tesne pred dosiahnutím méty 200 štartov. Maďari sa bez 208 cm vysokej ľavorukej spojky predstavia aj na ME 2018 v Chorvátsku.


"V uplynulých týždňoch som sa dohodol s prezidentom Maďarského hádzanárskeho zväzu Mátém Kocsisom, že ukončím moju kariéru v reprezentácii po takmer 18 rokoch. Dôvod je jednoduchý. Na poste pravej spojky nemáme žiadny problém, Gábor Ancsin a Zsolt Balogh sa osvedčili," vyjadril sa na tlačovej konferencii 36-ročný kapitán Telekomu Veszprém.


K rozhodnutiu skúseného rodáka zo Székesfehérváru sa vyjadril aj kouč maďarskej reprezentácie Ljubomir Vranjes: "Je to niečo, čo by sme si mali vážiť. S národným tímom dosiahol množstvo úspechov, prichádzame o vzor a jedného z najlepších obrancov na svete."


László Nagy má na konte 199 reprezentačných štartov a vyše 700 gólov. K najväčším úspechom patria 4. priečky na OH 2004 a 2012. Štartoval na štyroch ME a šiestich MS. V drese FC Barcelona sa stal víťazom Ligy majstrov v rokoch 2005 a 2011.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner