Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Mikitovmu Csurgó nestačilo 9 gólov k dobru, nebude súperom Tatrana

Tatran Prešov jednu prekážku od skupinovej fázy Pohára EHF hádzanárov
16.10.2017, Autor: SITA, Foto: cskk.hu

Hádzanári Tatrana Prešov sa v utorok vrátia opäť na európsku pohárovú scénu. Zatiaľ však nie na palubovke, ale ich klub bude v osudí vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF), kde vyžrebujú 3. kvalifikačné kolo Pohára EHF mužov 2017/2018.


Hráči úradujúceho slovenského šampióna prišli začiatkom septembra o nádej zahrať si v Lige majstrov, keď si na domácom kvalifikačnom turnaji nevybojovali miestenku medzi elitu. Pre Šarišanov sa však účinkovanie na pohárovej scéne v aktuálnom ročníku neskočilo a šancu napraviť to budú mať ešte v Pohári EHF, do ktorého sa zapoja v novembrovom 3. kole kvalifikácie.


Zverenci trénera Slavka Golužu spoznajú svojho súpera, ktorý bude ich poslednou prekážkou na ceste do skupinovej fázy tejto európskej súťaže mužských klubov.


Víkendové odvety 2. kvalifikačného kola skompletizovali menoslov 32 účastníkov (z 18 krajín), ktorý žreb rozdelí do 16 dvojíc. Prešov bude medzi šestnástkou nasadených. Jedným z jeho potenciálnych súperov mohol byť aj maďarský Csurgói KK, ktorého hráčom je aj Slovák Jakub Mikita. Aj s jeho päťgólovým prispením išiel do odvety proti RK Dubrava vďaka výhre 33:24 s deväťgólovým náskokom, ale napokon mu to nestačilo. Po prehre 26:36 na palubovke chorvátskeho tímu sa Csurgó rozlúčilo.


Zápasy 3. kvalifikačného kola Pohára EHF sú na programe 18./19. novembra a 25./26. 11. 2017, úspešnejší z dvojzápasov preniknú do skupinovej fázy.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner